• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-11195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مصرف آب شاهین‌شهری‌ها 80 لیتر بیشتر از میانگین استان است

مدیر آب و فاضلاب شاهین‌شهر و میمه گفت: مصرف سرانه آب در استان اصفهان برای هر نفر نزدیک به 150 لیتر در شبانه روز است، در حالی ‌که مصرف سرانه آب در شاهین‌شهر و میمه برای هر نفر 230 لیتر در ثانیه است.

قدرت الله احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شاهین شهر، با بیان اینکه خداوند زنده بدون هر چیزی را در وجود آب قرار داده است، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عناصر زندگی هر انسانی آب است. تأمین آب شرب شهرستان شاهین در شش بخش و دو شهر شامل بخش مرکزی و میمه با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان است.

مدیر آبفای شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه میزان بارش‌ها در کل کشور نزدیک به 366 میلیارد متر مکعب بوده است، اظهار کرد: قسمت اعظم این بارش‌ها در محدوده خلیج‌فارس، دریای مازندران و دریاچه ارومیه و کمترین آن نیز در فلات مرکزی ایران بوده است.

احمدزاده با بیان اینکه آب ورودی به سدهای کشور نسبت به مشابه سال آبی گذشته نزدیک به 15 درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار میزان آب ذخیره‌شده در پشت سد زاینده‌رود به ‌عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین آب استان اصفهان 164 میلیون متر مکعب بوده است.

وی تصریح کرد: ذخیره سد زاینده‌رود بیش از دو میلیارد و 450 میلیون مترمکعب است که از این میزان تنها 164 میلیون مترمکعب بیشتر آب نداریم و این آمار نشان می‌دهد که چقدر باید صرفه‌جویی کرد تا دچار بحران آب نشویم.

مدیر آبفای شاهین‌شهر و میمه اضافه کرد: این میزان اعلامی آب نسبت به مشابه سال آبی قبل نزدیک به 30 درصد کاهش‌ یافته است و نشان می‌دهد که شرایط کم‌آبی در استان اصفهان وجود دارد.

احمدزاده با بیان اینکه مردم کشورهایی که دارای سال آبی خوبی هستند نسبت به کشور مثل ما که با بحران آب است صرفه‌جویی بیشتری می‌کنند، گفت: میانگین مصرف سرانه جهانی آب برای هر نفر نزدیک به 580 مترمکعب در هر سال است در هر حالی که میانگین مصرف آب برای هر نفر در ایران چیزی حدود 1300 مترمکعب در سال است.

وی با بیان اینکه ایران در مدیریت منابع آبی در جهان توانسته جایگاه قابل‌توجهی را به خود اختصاص دهد، ادامه داد: مصرف سرانه آب در استان اصفهان برای هر نفر نزدیک به 150 لیتر در شبانه روز است، در حالی‌که مصرف سرانه آب شرب در شاهین‌شهر و میمه برای هر نفر 230 لیتر در ثانیه است، یعنی اینکه مردم شاهین‌شهر و میمه 80 لیتر بیشتر از مصرف استانی آب مصرف می‌کنند.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: