• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-5592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اعتبارنامه منتخب اصفهان به صحن علنی می‌آید/کامران نماینده می‌شود؟

اعتراضات جمعی از نمایندگان به اعتبارنامه منتخب اصفهان روز دوشنبه در شعبه ۲ بررسی اعتبارنامه نمایندگان مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در پی اعتراض عبدالرضا هاشم‌زایی و تعداد دیگری از نمایندگان به اعتبارنامه حسن کامران منتخب اصفهان شعبه دوم بررسی اعتبارنامه‌ها امروز نیز مجدداً برای رسیدگی به اعتراضات تشکیل جلسه داد.

نتیجه جلسه  شعبه ۲ درخصوص اعتراضات نمایندگان به اعتبارنامه حسن کامران احتمالا امروز (سه‌شنبه) در جلسه علنی مجلس مطرح خواهد شد.

پس از ارائه گزارش شعبه درباره اعتبارنامه منتخب اصفهان در جلسه علنی مجلس و درصورتی که هیچ نماینده‌ای به اعتبارنامه وی اعلام اعتراض نکند اعتبارنامه وی تصویب می‌شود، اما در صورتی که نمایندگان اعلام کنند که به این اعتبارنامه اعتراض دارند موضوع به کمیسیون تحقیق مجلس ارجاع خواهد شد و کمیسیون تحقیق ظرف دو هفته باید نتیجه را اعلام کند که نظر معترضین یا نظر منتخب را پذیرفته‌ است.

نهایتاً نمایندگان در جلسه علنی مجلس درباره رد یا تایید اعتبارنامه منتخب اصفهان تصمیم‌گیری خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه اعتراض رئیس سنی مجلس دهم به اعتبارنامه منتخب اصفهان در شعبه ۲ بررسی اعتبارنامه نمایندگان مورد رسیدگی قرار گرفت.

عبدالرضا هاشم‌زایی به همراه جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به روند انتخابات اصفهان اعتراض داشته و عنوان کردند که رد صلاحیت مینو خالقی پس از به دست آوردن نصاب آرا در اصفهان خلاف قانون بوده و حتی در صورت حذف وی نفر ششم از حوزه انتخابیه اصفهان باید به مجلس راه پیدا می‌کرد، این در حالی است که آجودانی نفر ششم اصفهان در انتخابات مجلس دهم نه‌تنها بعد از حذف مینو خالقی به مجلس راه پیدا نکرده بلکه پس از اعلام کاندیداتوری در انتخابات میاندوره‌ای اصفهان، رد صلاحیت شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: