• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-4294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک پیشکسوت تئاتر:

تئاتر اصفهان متن خوب ندارد

یک پیشکسوت تئاتر گفت: یکی از معضل های تئاتر نداشتن متن خوب است یعنی به جرات می توان گفت که در اصفهان متن نایاب است اگر بتوانیم در این زمینه عده‌ای را پرورش پیدا دهیم کمک بزرگی به تئاتر اصفهان می‌کنیم.

اکبر دباغیان در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان اظهار کرد: هر گوشه‌ای از شهر اتفاقی درباره تئاتر رخ دهد بر صحنه تئاتر تاثیر می‌گذارد اما باید مسیر درستی را انتخاب کنیم و مسئولان نیز همراه هنرمندان باشند.

کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر با اظهار تاسف برای تئاتر اصفهان گفت: شاید ما در جایی مثل تالار هنر بتوانیم هر شب یک اجرا را ببینیم اما تئاتر اصفهان این نیست تئاتر آن است که ماه‌ها روی صحنه ببرید و هر شب ۷۰۰ نفر به بالا مخاطب داشته باشد اگر توانستیم مجددا به این مرحله برسیم می‌توانیم بگوییم حال تئاتر خوب است.

وی ادامه داد: عقیده داریم که تئاتر باید با توده مردم ارتباط برقرار کند اما متاسفانه ذهن برخی از هنرمندان به سمت کمدی و طنز می‌رود اما کار کمدی را همه کس نمی‌تواند انجام دهد چرا که کار مشکلی است اما به هر حال ما تئاتر را برای توده مردم کار می‌کنیم نه گروه خاص البته برای گروه خاص هم باید کار کرد. در تالار هنر یک کار نهایتا ۲۰۰ نفر مخاطب دارد این مسئله خیلی خوب است اما ما باید به فکر تئاترهای گسترده باشیم.

دباغیان افزود: یکی از معضلات تئاتر نداشتن متن خوب است یعنی به جرات می‌توان گفت که در اصفهان متن نایاب است اگر بتوانیم در این زمینه هم عده‌ای را پرورش پیدا دهیم کمک بزرگی به تئاتر می‌کنیم، البته هنرمندان بسیاری در این زمینه داریم اما متاسفانه راه برای پرورش این هنرمندان فراهم نیست.

این کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر گفت: یک نویسنده باید امورات زندگی خود را طی کند و برای نوشتن یک اثر موفق باید ماه‌ها تحقیق و پژوهش کند و نوشتن یک اثر زمان می‌برد؛ نویسندگانی  داریم که با قلم‌هایشان صحنه را تکان دهند اما حامی ندارند.

کد خبرنگار:13019انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: