• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-6192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نکویی:
کابینه دوازدهم باید شجاعت ایستادگی در برابر مشکلات را داشته باشد

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: یقیناً دولت در ادامه کارش مشکلات متعددی دارد و مسائل مختلفی برای آن پیش می‌آید. افراد کابینه باید این جربزه و شجاعت را داشته باشند که در مقابل این مشکلات کوتاه نیایند و محکم کار کنند و ایستادگی لازم را داشته باشند.

علی نکویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص معیارهایی که رییس جمهور باید در انتخاب کابینه دوازدهم در نظر بگیرد، اظهار کرد: فکر می‌کنم که نگاه اصلی رییس جمهور باید حفظ منافع ملی باشد، یعنی در ابتدا منافع ملی در نظر گرفته شود که بدون شک حسن روحانی این کار را خواهد کرد، اما دو نکته‌ای که باید به آن توجه شود یکی صحبت‌ها و وعده‌هایی است که رییس جمهور در تبلیغات انتخاباتی مطرح کرد چراکه مردم انتظار دارند این وعده‌ها عملی شود.

وی افزود: پس باید رییس جمهور به این موضوع توجه داشته باشد افرادی را که برای کابینه خود بر می‌گزیند همراه و همفکر او باشند و برای رسیدن به این وعده‌های انتخاباتی تلاش کنند.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، تصریح کرد: دوم اینکه مردم قبل از انتخابات خواسته‌های خود را مطرح کردند که رییس جمهور و اطرافیان ایشان این خواسته‌ها را شنیدند. این خواسته‌ها باید مورد عنایت قرار بگیرد تا به نگاه و نظر مردم اهمیت داده شود. بنابراین در انتخاب کابینه باید به این نکات توجه شود.

نکویی گفت: پس کابینه باید مجموعه‌ای باشد از نیروهایی که هم تخصص لازم را داشته باشند و هم تعهد لازم را دارا باشند و البته قدرت ریسک و قدرت تصمیم‌گیری داشته باشند تا بتوانند با جرات در برابر مشکلاتی که وجود دارد ایستادگی کنند و امور را به نتیجه برسانند.

وی افزود: یقیناً دولت در ادامه کارش مشکلات متعددی دارد و مسائل مختلفی برای آن پیش می‌آید. افراد کابینه باید این جربزه و شجاعت را داشته باشند که در مقابل این مشکلات کوتاه نیایند و محکم کار کنند و ایستادگی لازم را داشته باشند.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، گفت: بدون شک همه این موضوعات مورد توجه رییس جمهور خواهد بود و امیدواریم که نفرات مورد نظر خود را به مجلس معرفی کنند و این کابینه بتواند یک کابینه همراه باشد و دچار تنش‌های داخلی نشود.

نکویی در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید کابینه باید جوان‌تر از کابینه قبل شود، اظهار کرد: قاعدتاً باید جوان‌تر شود، چراکه این موضوع جزء یکی از خواسته‌های عمومی از رییس جمهور است. البته این تغییرات بستگی به شرایط دارد.

وی خاطرنشان کرد: بودن وزیر زن در کابینه دوازدهم نیز یکی دیگر از خواسته‌های عمومی از رییس جمهور است که می‌تواند مورد عنایت قرار بگیرد. البته بنده عنوان باید به کار نمی‌برم ولی خواسته عمومی مردم این است که کابینه وزیر زن هم داشته باشد، اما این امر به این معنا نیست که بگوییم باید رییس جمهور این کار را بکند، ولی چه‌بهتر است که بتوانند وزیر زن هم داشته باشند تا رضایت مردم هم جلب شود.

 رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، گفت: امید زیادی داریم که کابینه جدید با همراهی مردم به آن اهداف بزرگی که دارد برسد. کار سختی است که به اهداف بزرگ برسیم، از طرفی هم دشمنی‌ها و مخالفت‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور با دولت بسیار شدید است. باید از دولت حمایت کنیم تا در برابر این مشکلات پیروز شود.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: