• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-7690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تذکر در امر به معروف موثرتر است

آقاخانی خبر داد:
طراحی سامانه پیامکی برای ارتباط بهتر ناشنوایان با 110

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اعلام اولویت های نیروی انتظامی برای ماه های پیش رو، گفت: مقام معظم رهبری در خصوص امر به معروف بارها و بارها امر به معروف را همچون قطرات آب بر روی سنگ عنوان کردند. ما باید برای بهتر شدن وضع جامعه تذکر و تذکر بدهیم تا تاثیر گذار باشد چرا که با بگیر و ببند کاری حل نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با شروع ماه مبارک رمضان با کاهش 25 درصدی جرائم مواجه بوده ایم و خوشبختانه با بسیج 100 درصدی امکانات و پوشش های اختصاصی انتظامی برای شب قدر اولین شب از لیالی قدر بدون هیچ موردی برگزار شد و خوشحالیم که این شب ها با حضور پر شور جوانان با صلابت برگزار می شود.

وی افزود: پس از ماه مبارک رمضان برخورد با کانون های جرم اولویت اول نیروی انتظامی در استان اصفهان است و خوشبختانه 93 درصد از مردم نیز تحرکات نیروی انتظامی در برخورد با کانون های جرم را پشتیبانی کرده اند. اولویت بعدی برخورد نیروهای ما با اراذل اوباش و مزاحمین خیابانی است البته اراذل اوباش در اصفهان در چنگ قانون هستند و خوشبختانه حرکات اراذل در اصفهان کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: بحث امنیت اخلاقی و برخورد با معتادین ولگرد و توزیع کنندگان خرد مواد مخدر اولویت بعدی نیروی انتظامی است که در خصوص معتادین ولگرد و توزیع کنندگان خرد عزم نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر جدی تر شده است.

آقاخانی با اشاره به اینکه ساماندهی بحث ترافیکی کلانشهر اصفهان اولویت ویژه نیروی انتظامی است، گفت: مبارزه با کالای قاچق و جابه جایی انبارهای غیر شناسنامه دار و همچنین برخورد با جرائم خشن از مهمترین اولویت های نیروی انتظامی در ماه های پیش رو خواهد بود.

وی به یک دغدغه مهم در نیروی انتظامی با عنوان مشکلات ارتباط ناشنوایان با مرکز فوریت های پلیسی اشاره کرد و افزود: برای رفع این مشکل یک طرح بسیار مهم با طراحی نخبگان اصفهانی اجرایی شد که طبق این طرح ایرانسل، نیروی انتظامی و بهزیستی در کنار هم قرار گرفتند و سامانه پیامکی 09011010110 طراحی شد که این سامانه پیامکی ارتباط ناشنوایان با مرکز 110 را تسهیل می کند. این مهم در حال حاضر در کلانشهر اصفهان به عنوان شهر پایلوت و ابتکار این طرح در حال اجرا است.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به کاهش جرائم خشن در دو ماهه ابتدایی سال جاری اظهار کرد: آدم ربایی 57 درصد، قتل 54 درصد و تجاوز به عنف 28 درصد کاهش یافته و در مجموع در کل استان با کاهش 7 درصدی جرائم خشن مواجه بوده ایم.

آقاخانی با اشاره به اینکه طی دو ماهه ابتدایی کشف سرقت دو درصد، سلاح 23 درصد و سوخت نیز 132 درصد افزایش کشفیات داشته ایم، اضافه کرد: در این مدت زمان 320 هزار تماس با پلیس 110 برقرار شده است که افزایشی 14 درصدی نشان می دهد همچنین 18 تماس نیز با مرکز 197 برقرار شده که افزایشی 6 درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در دستگیری قاچاقچیان افزایشی 4 درصدی، سارقین افزایشی 30 درصدی و مفاسد اجتماعی با افزایشی یک درصد مواجه بوده ایم در این مدت زمان دو ماهه همچنین تصادفات منجر به فوت برون شهری 20 درصد و درون شهری 3 درصد و در مجموع 10 درصد کاهش داشته ایم.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص مبحث تروریست و وضعیت امنیتی استان اصفهان گفت: اصفهان یکی از امن ترین استان های کشور است و پلیس در خصوص این موضوعات آماده تر از قبل حضور دارد و تاکنون نیز موضوع خاصی در استان رخ نداده و فقط یک تماس در خصوص سیتی سنتر بوده است که آن هم فقط در حد تماس بوده و مورد خاصی یافت نشد.

آقاخانی به موضوع روزه خواری ورود کرد و افزود: امسال روزه خواری نسبت به سال های گذشته کمتر بوده است ما 30 تیم بررسی صحنه روزه خواری را در سطح استان برقرار کرده ایم که نشان می دهد در سال جاری میزان روزه خواری کاهش داشته است و تظاهر به روزه خواری نداشته ایم.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: مقام معظم رهبری در خصوص امر به معروف بارها و بارها امر به معروف را همچون قطرات آب بر روی سنگ عنوان کردند ما باید برای بهتر شدن وضع جامع تذکر و تذکر بدهیم تا تاثیر گذار باشد ما اگر مدام بگیریم چه کاری با این افراد بکنیم. تذکر تاثیرات مثبت بیشتری دارد.

آقاخانی در خصوص تکدی گری و برخورد با این معضل در شهر اصفهان اظهار کرد: این موضوع یک بحث مشترکی بین نیروی انتظامی و شهرداری است ما زمانی می توانیم به بحث تکدی گری ورود کنیم که تخلفاتی از آنها سر بزند و ما باید وارد عمل شویم، اما در بحث جمع آوری این افراد شهرداری باید وارد عمل شود و اعلام هم کرده که محکم ایستاده است ما تاکنون 43 مورد دستگیری متکدیان را داشته ایم که البته مجرم بوده اند.

وی به جریان قتلی در شهرستان برخوار اشاره کرد و گفت: قاتلان شناسایی و دستگیر شده اند یک زن و مرد در این امر شریک بوده که دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شده اند. انگیزه قتل به احتمال فراوان خانوادگی و مسائل اخلاقی است.

آقاخانی ادامه داد: پلیس بر روی تحرکات اتباع بیگانه اشرافیت کامل دارد و تجمعات و حرکت بدون مجوز آنها در سطح شهر به صورت کامل رصد و با آنها برخورد می شود ما در بحث امنیت از منظر اتباع بیگانه رتبه اول را دارا هستیم.

وی با بیان اینکه ساختمان‌های مخروبه برای معتادان و ولگردان پاتوق شده است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی استان اصفهان پس از هماهنگی با شهرداری و مجوز از قوه قضائیه اقدام به پلمپ و دیوارکشی زمین‌ها و ساختمان‌های مخروبه می‌کند.

بعد از ماه مبارک رمضان برخورد با بدحجابی تشدید می شود

همچنین سرهنگ عاصمی- رییس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان در خصوص پوشاک غیر مجاز تصریح کرد: در ابتدای تابستان طی جلساتی که با اتحادیه گذاشته ایم آموزش و تذکرات لازم را در خصوص پوشاک ارائه کردیم و واحدهای گشت و نظارت خود اتحادیه نیز در خصوص پوشاک آگاه هستند، همچنین پس از ماه مبارک رمضان برخورد با متخلفین بد حجاب تشدید می شود البته باید اعلام کنیم بخش زیادی از پوشاک نامتعارف پوشاک قاچاق هستند.

وی به بحث تاکسی های اینترنتی ورود کرد و افزود: این تاکسی ها تحت پوشش تاکسی سرویس ها نیستند و نیروی انتظامی فعالیت آنها را قبول ندارد و امنیت این تاکسی ها تامین نیست، البته آنها مجوزهایی برای فعالیت گرفته اند.

رییس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان در خصوص خرید و فروش و ثبت خرید و فروش گفت: ما در طرحی در اصفهان برای چهار صنف یک منشور تهیه کرده ایم که باید مغازه داران این اصناف این منشور را نصب کنند و در آن بحث خرید و فروش درست و سالم به طور کلی بند به بند توضیح داده شده است.

همچنین سرهنگ رضا رضایی- رییس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه در سال 95 چیزی حدود 900 دستگاه تاکسی فرسوده را از سطح شهر اصفهان خارج کرده ایم، افزود: طی طرح مشترکی با تاکسیرانی در خصوص معضلات و مشکلات ایجاد شده در این بخش از حمل و نقل عمومی با طرح های مشترک کمتر شده است و برخورد با متخلفین محکم صورت می گیرد.

وی با اشاره به این موضوع که دوربین های سطح بزرگراه های اصفهان حرکت موتورسیکلت ها و پلاک آنها را ثبت می کنند و موتورسیکلتی حق ورود به بزرگراه را ندارد، تاکید کرد: 75 عدد گواهینامه طی دو ماه ابتدایی سال ضبط شده است، همچنین مالکان خودروها آگاه باشند که طرح های دو برابری جریمه از ابتدای خرداد تا آذرماه سال جاری بخشیده شده و افراد می توانند با مراجعه از تخفیف برخوردار شوند همچنین پلیس در زمینه راهنمایی رانندگی نیازمند کمک رسانه ها است.

کد خبرنگار:13023

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: