• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-12595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شهر تیران:

باید دلال محوری از حوزه کشاورزی حذف شود

امام جمعه شهر تیران گفت: باید دلال محوری از حوزه کشاورزی حذف شود و کسانی که واسطه هستند نباید بیشتر از کشاورزان سود ببرند و این موضوع مهم باید با اقدامات صحیح مسئولان رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در تیران و کرون، حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه های نماز جمعه شهر تیران، اظهار کرد: شهید چمران یک الگوی تمام عیار است و کسانی که این شخصیت را از نزدیک دیدند به این موضوع واقف هستند و شهید چمران زاهدانه زندگی کرد و حتی او خانه ای از خود نداشت و عمفق رفاقت او با خدا در کلماتش موج می زد و او نقش بسزایی در آزادی شهرها و پیروزی در جنگ هشت ساله تحمیلی داشت.

وی افزود:جهاد کشاورزی به فرمان امام تشکیل شد و اکنون 80 درصد منابع غذایی و محصولات کشاورزی ما در داخل تهیه می شود و این بایستی به 100 درصد برسد به طوزی که به خودکفایی کامل برسیم.

امام جمعه شهر تیران تصریح کرد: اکنون نزدیک به 5 میلیون و 200 هزار نفر در ایران اسلامی به کشاورزی مشغول هستند و تولیداتی را که از سال 1357 تا 24 میلیون تن آغاز کرده بودیم اکنون به 110 میلیون تن رسیده است.

رشیدیان ادامه داد:90 درصد مصرف آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود و باید استفاده درست و بهنیه در مصرف آب صورت گیرد و ایران اسلامی جز 4 کشور برتر دنیا در بحث کیفیت میوه و طمع طبیعی است که این برتری مرهون موقعیت جغرافیای کشور است.

وی گفت: باید دلال محوری از حوزه کشاورزی حذف شود و کسانی که واسطه هستند نباید بیشتر از کشاورزان سود ببرند و این موضوع مهم باید با اقدامات صحیح مسئولان رسیدگی شود.

رشیدیان اضافه کرد: آمریکایی ها به تعهداتشان در برجام عمل نکردند و در مقابل ما به تمام تعهداتمان عمل کردیم و برجام یک برنامه دو طرفه است و بایستی دو طرف به تعهداتشان عمل کنند نه این که یک طرف نقض کند و این برخلاف برجام است و ما نیز باید به حقمان برسیم و از حقمان دفاع کنیم.

وی خاطرنشان کرد:اگر تمام مسئولین به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند مطمعنا ما در حوزه های مختلف اجرایی، اقتصادی و امور بین المللی به بن بست بر نمی خوریم.

کد خبرنگار:13073


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: