• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-4894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خطوطی با محوریت فضائل اخلاقی

از عشق می‌خوانند خطوطی که بر دیوار جلوه‌نمایی می‌کنند خطاط این بار عشق را از دل صحیفه بیرون کشیده است و خطوط نسخ با سبک‌های مختلف آمده‌اند تا فریاد برآورند آنچه را که اخلاق نام گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، نمایشگاه عذرا عبدالله پور با محوریت فرازهای دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (ع) در موزه هنرهای معاصر افتتاح شد؛ در این نمایشگاه آثار به فضائل اخلاقی و اعمال پسندیده اختصاص یافته‌اند و عبدالله پور شیوه‌ای از خطوط ایرانی را با اسلوب کامل و با شیوایی هر چه تمام‌تر به نمایش گذاشته است.

او با اشاره به آثار نمایشگاه خود اظهار کرد: محوریت این نمایشگاه دعای مکارم الاخلاق امام سجاد (ع) است که دعای بیستم در کتاب صحیفه سجادیه است و اشاره به فضائل اخلاقی و اعمال پسندیده دارد و تقریبا می‌توان گفت تمام فرازهای این دعا در تابلوهای مجزا نوشته شده و خط آنها نسخ است و این آثار در قالب‌های متفاوتی ارایه شده است.

این هنرمند خوشنویس افزود: در این نمایشگاه تعدادی تابلوهای متفرقه وجود دارد که موضوع آنها نیز آیات قرآن و روایات است و تقریبا یک سال پیش تصمیم گرفتم که این کار را انجام دهم که در این زمان تحقیقات زیادی هم بر روی دعای مکارم الاخلاق و هم فراز بندی‌های این دعا صورت گرفت و سعی کردم به شکل‌های متنوعی این فراز ها را با خط نسخ ارایه کنم.

وی ادامه داد: خط نسخ، خط ویژه کتابت قرآن است که کارهای تازه‌ای با این خط انجام شده است و من سعی کردم در این نمایشگاه کارهاو قالب های متفاوت‌تری از گذشته ارائه دهم.

عبدالله پور با اشاره به انتخاب موضوع نمایشگاه گفت: حس کردم در برهه زمانی که ما حضور داریم نیاز است که با یک نگاه دیگر به رفتار خود بنگریم به همین دلیل این دعا را چون به فضائل اخلاقی اشاره دارد انتخاب کردم. 

این هنرمند خوشنویس با اشاره به فضای امروزی خوشنویسی افزود: در یک نگاه شاید به دلیل وجود فضاهای مجازی حس کنیم استقبال از فضای خوشنویسی کم شده است اما احتیاج به زمینه سازی توسط مسئولان فرهنگی شهر دارد اما در سال‌های اخیر توجه به حیطه خوشنویسی بیشتر شده و از نمایشگاه‌ها  بیشتر بازدید می‌شود.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه آثار خوشنویسی عذرا عبدالله پور از ۲۲ خرداد تا ۲۲ تیر در موزه هنرهای معاصر میزبان هنر دوستان است.

کد خبرنگار:۱۳۰۱۹انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: