• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چهار کشور هدف؛ چهار رویداد حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

نفت و گاز طبیعی، مهم‌ترین منابع تأمین انرژی بشر امروزی هستند به‌ طوری که نفت خام ۴۵ درصد و گاز طبیعی ۲۵ درصد انرژی جهان را تأمین می‌کند، از این رو نفت و گاز در معادلات اقتصادی ـ سیاسی جهان اهمیت راهبردی داشته و در فرآیند روابط بین الملل نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان، ایران به دلیل داشتن منابع عظیم نفت و گاز همواره مورد توجه جامعه بین الملل بوده و توانسته از صنعت نفت و گاز در معاملات سیاسی و داد و ستدهای صنعتی و تکنولوژیک به خوبی استفاده کند و پیشرفت‌های اقتصادی خود را تا حد زیادی وابسته به آن بداند. در این میان و به دلیل اهمیت ایجاد و استمرار روابط تجاری با دیگر کشورهای فعال در حوزه نفت و گاز و ارتقا جایگاه ایران در عرصه رقابت‌های جهانی، حضور در نمایشگاه‌های بین المللی معتبر منطقه و جهان بهترین جایگاه برای معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های ایران و آشنایی با دیگر رقبا در صنعت نفت و گاز محسوب می‌شود.

از این رو شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان در سال 2018-2017 میلادی سازماندهی غرفه‌های ایران و برگزاری پاویون ملی کشور در چهار رویداد معتبر جهانی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را در دستور کار خود قرار داده است که کشورهای چین، ترکمنستان، هند و عمان به عنوان کشورهای هدف این موضوع، انتخاب شده‌اند.

از سوی دیگر وابستگي اقتصاد ايران به صنعت نفت و گاز و درآمدهاي حاصل از فروش آن به حدي است که ضعف يا قوت اين بخش در هر يک از عرصه‌هاي صادرات و يا عرضه داخلي انرژي، به طور مستقيم و غيرمستقيم تحرک و رشد اقتصادي، عملکرد سرمايه‌گذاري، مصرف، پس انداز، تورم، بيکاري و ساير متغيرهاي کلان را تحت الشعاع قرار مي‌دهد. این وابستگی به همراه پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل موجود در کشور و هم‌چنین پیشرفت سریع تکنولوژی در جهان و رقابت دیگر کشورها در توسعه سهم خود از بازار مصرف انرژی، ضرورت حضور در نمایشگاه‌های تخصصی جهان را افزون می‌کند. سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی کشور با مشارکت در رویدادهای بین المللی خواهند توانست با آخرین پیشرفت‌ها، فناوری‌ها، نیازها و موقعیت رقبا آشنا شوند و مطابق با نیاز دنیا تکنولوژی و دانش خود را ارتقا بخشند. در این راستا و با استفاده از تجربیات قبل و پس از بررسی نقش صنعت نفت و گاز در ایجاد و تقویت روابط تجاری با دیگر کشورها، شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان حضور در سه نمایشگاه برتر صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را در سال 2017 و 2018 میلادی در دستور کار خود قرار داده است.

نهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی و تجهیزات پتروشیمی چین، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز ترکمنستان و یازدهمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز عمان، رویدادهایی هستند که تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان صنعت نفت و گاز کشورمان از بخش دولتی و خصوصی در قالب پاویون ملی ایران در آنها حضور خواهند داشت.

 در نهمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی تکنولوژی و تجهیزات پتروشیمی، نفت و گاز چین از تاریخ 1 تا 3 شهریور ماه 96، بیست و دومین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت و گاز ترکمنستان از تاریخ 11 تا 13 آبان ماه 96، دهمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی تخصصی صنایع پلاستیک هند از تاریخ 18 تا 23 بهمن ماه 96 و یازدهمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت و گاز عمان از تاریخ 6 تا 8 فروردین ماه 97 فعالان صنایع کشور و برترین‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از بخش دولتی و خصوصی می‌توانند اهداف ملی و بین المللی خود را دنبال کنند. متقاضیان حضور در این رویدادها جهت رزرو غرفه و حضور در برنامه‌های کنفرانس‌های جانبی می‌توانند با بخش خارجی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با شماره‌های 32611614-32601683-32612559-031 تماس حاصل فرمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: