• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-12895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

كمك هشت میلیارد ریالي نیکوکاران کاشان به آزادی زندانیان

رییس زندان کاشان گفت: نیکوکاران این شهرستان در ماه رمضان مبلغ هشت میلیارد و 677 میلیون و 870 هزار ریال برای کمک به آزادی مددجویان جرایم مالی و غیر عمد پرداخت کرده‌اند.

الله‌بخش نیکنام در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان از کاشان اظهار کرد: در جشن گلریزان امسال مبلغ شش میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون ریال و در طول ماه رمضان نیز مبلغ یک میلیارد و 727 میلیون و 870 هزار اهدایی نیکوکاران کاشان بوده است.

وی تاکید کرد: بر اساس تعالیم دینی و ملی ما، خیرخواهی، نیکوکاری و کمک به همنوع باید فرهنگ رایج در جامعه شود تا مردم زندگی همراه با صلح و آرامش داشته باشند.

رییس زندان کاشان افزود: زندان، به عنوان مرکز تربيت و اصلاح مددجویان است تا زمينه ساز بازگشت خاطيانی به جامعه شود که به طور ناخواسته یا به علت ناآگاهی از نتیجه رفتار خود، دچار حبس شده‌اند.

نیکنام ادامه داد: کار در زندان، از مشاغل حساس است چرا که رسالت و ماموريت کارکنان اين سازمان بازپروري و اصلاح زندانيان است و اين کار نيازمند ایثار و فداکاری است.

وی تصریح کرد: سازمان زندان‌های کشور در طول دوران حبس مددجویان، به دنبال ارائه آموزش و آگاه سازي آن‌ها از آسیب‌های اجتماعي و جرايم است تا افراد كمتری به خاطر ناآگاهي از عواقب جرايم، روانه زندان شوند.

رییس زندان کاشان افزود: ارایه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف توسعه خود اشتغالی از جمله راهکارهایی است که زمینه بازگشت آبرومندانه مددجویان را به جامعه تسهیل می‌کند تا مانع از ارتکاب جرم توسط آن‌ها شود.

نیکنام تصريح كرد: در سال جاری، 76 هزار و 200 نفر ساعت دوره‌های مهارت آموزی در زندان کاشان برگزار شده که 60 نفر از مددجویان در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.

وي گفت: با هدف اشتغال مددجویان و کمک به اقتصاد خانواده در طول دوران حبس، 324 میلیون و 530 هزار ریال دستمزد در سه ماهه نخست سال جاری به آن‌ها پرداخت شده تا پس از آزادی اقدام به ایجاد اشتغال کنند.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: