• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شریعتی:

فاميل‌سالاري در شوراي چهارم بعضا جايگزين شايسته سالاري شد

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه شایسته سالاری مدیریتی، احراز و انتخاب مدیران مورد توجه قرار گیرد، گفت: در شورای چهارم شعارهايي در اين خصوص داده شد اما به آن عمل نکردیم و حتی در برخی موارد فامیل سالاری جای شایسته سالاری را گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، احمد شریعتی امروز (شنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شورای پنجم مطالبات شورای چهارم را پیگیری کنند، اظهار کرد: از منتخبان مردم در شورای پنجم خواستار ادامه طرح منزلت شهروندی هستیم.

 وی افزود: علی رغم اینکه این طرح به معاونت فرهنگی  اجتماعی شهرداری تحویل داده شد تا کم و کیف آن بررسی و بازنگری جهت گسترش خدمات ویژه به شهروندان به خصوص سالمندان، بازنشستگان، جانبازان و معلولان صورت گیرد، اما بعد از  چندین تذکر هنوز گزارشی ارسال نشده است  و امید می رود این طرح در شورای پنجم جهت ایجاد خانه های مهر پیگیری شود.

 نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه دومین درخواست از منتخبان مردم در شورای پنجم طرح شورایاری‌ها است، افزود: به دلیل اینکه نظام ما نظام مردم سالاری دینی است و حق مردم است که در مدیریت شهر خود سهیم باشند بهتر است در حل مشکلات نیز سهیم باشند و بر امور نظارت داشته باشند و این موضوع در طر ح شورایاری‌ها پیش بینی شده است.

 شریعتی با اشاره به اینکه شایسته سالاری مدیریتی، احراز و انتخاب مدیران مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: در شورای چهارم شعارهايي در اين خصوص داده شد اما به آن عمل نکردیم و حتی در برخی موارد فامیل سالاری جای شایسته سالاری را گرفت.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: جذب سرمایه گذاران در اصفهان در دوره چهارم شوا بسيار موفق بوده است اما با توجه به پتانسيل‌هاي اصفهان بايد با ارائه تسهيلات ویژه انگیزه و رغبت سرمایه گذاران داخلی و خارجی براي حضور در اصفهان افزايش يابد.

 وی با بیان اینکه توسعه پایدار شهر بايد مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: متاسفانه هر چقدر به راه‌هاي اصلی و خیابان‌ها اضافه شود بازهم با توجه به موضوع مهاجرت و حاشیه نشینی مشكلي از ترافيك اصفهان حل نمي‌كند و بايد راهكارهاي ديگري براي آن يافت.

 نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در شورای پنجم با يد فارغ از هرگونه جناح‌بندي سياسي از نخبگان، مشاوران و فرهیختگان استفاده كند، ادامه داد: تعامل با نهادها و سازمان‌های دولتی، غیردولتی و نقش آفرینان در اداره شهر مانند NGO ها و تشکل‌های مردم نهاد جهت حل مشکلات شهر اصفهان مفید است.

شریعتی با  اشاره به مطالبه جريان دائمي زاینده رود و احیای آن و توجه به حقابه نهر‌ها و مادی‌های شهر و کشاورزان اصفهان، اضافه کرد: همیشه باشد آب زاینده رود جاری باشد زیرا این امر در جذب گردشگر، رونق صنعت گردشگری و شادابی مردم اصفهان نقش بسزایی دارد.

وی به تسریع در روند مکانیزاسیون سیستم دریافت پروانه و ارایه خدمات شهرداری و نظارت بر آن اشاره کرد و گفت: این امر در کوتاه نمودن دست دلالان و واسطه ها بسیار مهم است.

کد خبرنگار:13025   

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: