• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شيران: از تغيير در شهر نترسيم

یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تغییرات و تحولاتی اساسی در شهر و هوای تازه‌ای كه با نگاه‌های نو و بعضا عاری از هر گونه ادعا در شهر اتفاق خواهد افتاد بسيار خوشحال كننده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، غلامرضا شیران امروز (شنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه پس از 18 سال برای نخستین بار مدیریت شهری اصفهان در دوره پنجم با دولت همسو می‌شود، اظهار کرد: مسلما با این اتفاق خوب پروژه‌های بزرگ و مهمی مانند قطار شهری، آب زاینده رود، بازگشت عوارض شهری، سالن‌های اجلاس، آلودگی هوا و محیط زیست سهل تر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تغییرات و تحولاتی اساسی در شهر و هوای تازه‌ای كه با نگاه‌های نو و بعضا عاری از هر گونه ادعا در شهر اتفاق خواهد افتاد بسيار خوشحال كننده است، افزود: اما متاسفانه اصفهان سال‌هاست که از چشم مدیران پایتخت‌نشین افتاده است.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه البته اینکه دو عضو از سیزده عضو منتخب دارای سوابق مثبت و درخشانی در طی 11 سال گذشته شورای اسلامی شهر هستند، اضافه کرد: از تغییر و تحول نهراسیم و باید به منتخبان مردم در شورای پنجم برای برقراری نظم، انصاف و عدالت در ضوابط و خدمت رسانی یاری رسانیم.

شیران با بیان اینکه شهرها محصول افکار مدیران آن‌ها است، گفت: افکار قدیمی و شیوه‌های عادت شده در برخی موارد در حل مشکلات جدید ناکارآمد می‌شوند. گاهی نیاز است تغییر در اندیشه و عمل ایجاد شود زيرا اين تغییر نگرش و اقدام پدیدار موجب حل  مشکلات مي‌شود.

 وی ادامه داد: شهر نمونه، هوشمند و جهانی مدیرانی خاص، نمونه، باهوش و فنی و جهانی می‌طلبد. در این راستا بايد از تمام ظرفیت‌هاي استاندارد، با صلاحیت و با ایده‌های متفاوت استفاده و کارنامه چهارساله شوراها را غنی كرد.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه بستن شهر به بودجه‌های آنچنانی هنر نیست و چه بسا به مدیران مناطق را فرصت اندیشه کردن نمی‌دهد، افزود: مدیریت هزینه‌ها، هزینه‌های هوشمند و نه از کیسه خلیفه بخشیدن توفیق را چند برابر می‌کند.

شیران خاطر نشان کرد: سال‌هاست در اصفهان مطالعه پشت مطالعه می‌شود، اما بايد تمام مطالعات غربالگری و كاستي‌هاي آن رفع شود، بايد پرسيد از این مطالعات چه سودی بدست آوردید؟ خلاء کجاست و نتیجه مطالعات چه شده است؟

وی با بیان اینکه در شورای پنجم باید به معنای واقعی و علمی کلمه و مفهوم توسعه پایدار، حمل و نقل پایدار و سلامت و محیط زیست را دنبال کند، افزود: شبکه خطوط مترو در آینده به همراه کریدور حمل و نقل همگانی می‌توانند مسیر و شیوه توسعه با معنایی را به همراه کم ترین ضایعات و عوارض برای شهر به ارمغان آورد.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه امور فرهنگی و اجتماعی شهر نیاز به بازنگری دارند، ادامه داد: فعال کردن بیش از پیش معاونت‌های حمل و نقل ترافیکی مناطق 15 گانه، زنده کردن بیش از 30 وظیفه حمل و نقلی در مناطق که سال‌ها از آن غفلت شده، کاهش ضایعات ترافیکی، حمل و نقل یکپارچه و ایمن سازی عبور و مرور نیازمند تحولات اساسی است.

شیران با بیان اینکه از خواهر خواندگی اصفهان با شهرهای مهم جهان فقط نامی باقی مانده است، گفت: این در حالی است که خواهر خواندگی ظرفیت‌های سنتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی برای شهر دارد.

کد خبرنگار:13025

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: