• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-5094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خطوطی ساده پر از حرف‌های ناگفتنی

خوشنویسی هنری است که لباسی زیبا بر تن کلمات می‌پوشاند، آن کس که قلم بر دست می‌گیرد و زیبا نویسی را خلق می‌کند به کلمات عشق می‌ورزد و اکنون آثاری که استاد حبیب الله فضائلی با عشق قلم زده است در کنار هم جمع شده تا بگویند تاریخ خوشنویسی، استادی جامع را خلق کرده است

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، حبیب الله فضائلی در سال ۱۳۰۱ در سمیرم در خانواده‌ای روحانی و خوشنویس متولد شد برای گذراندن علوم دینی راهی اصفهان شد؛ فضایلی از معدود خوشنویسانی بود که در نگارش انواع خطوط اسلامی به ویژه نسخ و ثلث تبحر داشت. او در سال ۱۳۷۶ در اصفهان درگذشت و در قطعه هنرمندان باغ رضوان به خاک سپرده شد.

 اکنون آثار خوشنویسی استاد حبیب الله فضائلی توسط علی خوشنویس زاده، یکی از شاگردانش در موزه هنرهای معاصر به نمایش گذاشته شده در این آثار می‌توان کارهای این استاد را در سبک‌های مختلف خوشنویسی مشاهده کرد.

خوشنویس زاده با اشاره به اینکه در دوران‌های مختلف هیج استادی همچون استاد فضائلی حضور نداشته است، اظهار کرد: استاد فضائلی به همه خطوط اشراف کامل داشته و باید گفت علاوه بر اینکه یک استاد بزرگ بود یک محقق و پژوهشگر و انسان با فضیلتی بود. 

این استاد خوشنویس ادامه داد: مجموعه‌ای که در این نمایشگاه مشاهده می کنید آثاری است که این اواخر از خانواده استاد خریداری شده و یا بعضا اهدا شده است و هر کدام از این آثار با تمام سادگی که در خود جای داده است حرف‌های متعددی برای گفتن دارد.

وی گفت: امیدوارم در آینده بسیار نزدیک بتوانم همراه با هنرجویانم نسخه خطی استاد را یک مجموعه کنم البته تعداد آنها مسلما بسیار زیاد است اما ما تلاش خود را برای نشان دادن آنچه در سادگی خطوط استاد فضائلی وجود دارد خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه آثار استاد فضائلی از 22 خرداد تا 22 تیر ماه در موزه هنرهای معاصر میزبان هنردوستان خواهد بود.

کد خبرنگار:13019انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: