• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-6692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صلواتی:
وزرایی باید در کابینه باشند که مطالبات مردم را دنبال کنند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مردم انتظار دارند دولت فعال‌تر از گذشته کار کند و وزرایی سر کار بیایند که مطالبات مردم را دنبال کنند. به‌خصوص وزارت کار باید خیلی فعال عمل کند و در بحث اشتغال تلاش چند برابر شود.

فضل‌الله صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص معیارهای رییس جمهور برای انتخاب کابینه دوازدهم، اظهار کرد: به احتمال قوی رییس جمهور کابینه را جوان‌تر خواهد کرد. برای مثال مردم انتظار دارند که  وزیر کشور فرمانداران و استاندارانی  انتخاب کند که خیلی قوی باشند یا با شرایط سیاسی استانداری زیاد آشنا باشند.

وی افزود: آموزش و پرورش هم درگیر مسائل سندی بود که یونسکو ارائه داده بود. یونسکو برای اینکه زنان و مردان در شرایط مساوی درس بخوانند توصیه‌هایی در سند خود کرده است. ولی مخالفان رییس جمهور این موضوع را علم کردند و گفتند چرا دیگران باید برای ما تصمیم بگیرند. این در حالی است که دیگرانی برای ما تصمیم نگرفتند. قوانین بین‌المللی است که به همه کشورها ابلاغ می‌شود حال اگر کشوری خواست به آن عمل می‌کند و اگر نخواست هم عمل نمی‌کند.

نخستین فرماندار اصفهان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مخالفان روی وزیر آموزش‌وپرورش حساس شده‌اند و می‌گویند باید این وزیر تغییر کند. برخی هم در مورد صنایع صحبت دارند که صنایع پیشرفت نکرده است. با این تحریم‌ها مشکل می‌شود در صنایع کار را پیش برد اما رییس جمهور در این بخش باید از چهره‌های فعال‌تری با اطلاعات وسیع‌تری استفاده کند.

صلواتی تصریح کرد: در مورد بانک مرکزی برخی بانک‌های فرعی مثل کاسپین و آرمان ورشکست شدند یا نتوانستند پول مردم را پرداخت کنند که این یک نقطه ضعف برای جامعه و دولت است. برای مثال در انگلستان که یک برج مسکونی آتش گرفته است مردم تظاهرات می‌کنند و می‌گویند نخست‌وزیر باید تغییر کند. در مورد ما هم همین‌گونه است. وزرایی که نتوانند فعالیت کنند، شهرداری که نتواند جلوی آتش‌سوزی را بگیرد باید عوض بشوند و افراد کارآمدتری جای آنان را بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: استفاده از وزیر زن بستگی به نظر رییس جمهور دارد. وزیر علوم در میانه راه تغییر کرد و یک وزیر جدید آمد به همین دلیل کارآیی اش کمتر شد. فکر می‌کنم اگر دانش منفرد را برای وزیر علوم معرفی کنند رای اعتماد بیاورد.

وی گفت: مردم انتظار دارند دولت فعال‌تر از گذشته کار کند و وزرایی سرکار بیایند که مطالبات مردم را دنبال کنند. به خصوص وزارت کار باید خیلی فعال عمل کند و در بحث اشتغال تلاش چند برابر شود. رییس جمهور هم نظرش این است که بیشتر روی اشتغال کار شود که از طریق تعاونی‌ها می‌شود این مطالبات را دنبال کرد. تعاونی‌ها زیاد خوب کار نکردند البته تحریم‌ها تأثیر دارد ولی دولت باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تحریم‌ها زیاد آسیبی وارد نکند.

صلواتی اظهار کرد: تا آمریکا دشمن ما است این مشکلات وجود دارد. در بحث عربستان هم باید دیپلماسی قوی‌تری به کار بگیریم. کشورهای اروپایی و آمریکا عربستان را به ایران ترجیح می‌دهند چراکه 400 میلیارد دلار از کشورهای اروپایی، عربستان سلاح خریداری می‌کند. وزیر خارجه ایران خیلی زحمت کشید و برجام یک دستاورد بزرگ بود و کسی نباید در کار دولت دخالت کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: منظور ما از کابینه جوان افراد زیر 50 سال است. البته هر جوانی هم نمی‌تواند وزیر شود. جوان باید متخصص و متعهد به کارش باشد و سوابق اجرایی زیادی داشته باشد. باید جوان‌هایی باشند که کارآزموده باشند و تجربه کاری هم داشته باشند. برای مثال در صنایع بزرگ کار کرده باشند و به مسائل روز داخلی و خارجی آشنایی داشته باشند تا بتوانند وزیر شوند.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: