• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ظهرابي:

کارکنان ذوب آهن در معرض خطراند/ دوباره شکایت می‌کنیم

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: نام ذوب آهن در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد هم محیط زیست و هم مراجع قضایی به این کارخانه اخطار داده بودند ولی متاسفانه ترتیب اثری داده نشده و شکایت دوباره از این کارخانه در دستور کار است.

حمیدرضا ظهرابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: كارخانه ذوب آهن در دو سال اخیر تلاش کرده بود که براي كاهش میزان آلایندگی، تغییراتی در واحدهای کنورتور خود ایجاد کند، اما متاسفانه گزارش‌هایی به دست ما رسید که نشان می‌داد فعالیت‌های شبانه و روزانه واحدهای ذوب آهن با یکدیگر متفاوت است.

وی افزود: ابتدا در خصوص این موضوع به ذوب آهن اخطار داده شد و ماموران ما شبانه به این کارخانه سرکشی کردند و در گزارش‌های خود در خصوص میزان آلایندگی توضیحاتی دادند خود من نیز شبانه به این کارخانه سرکشی کردم و متاسفانه با وضعیت نامناسبی از نظر آلایندگی روبرو شدم.

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: آلودگی در واحد اگلومراسیون، کک سازی، آهک سازی و واحد نسوز و برش خرسک مشکل اساسی داشت این در حالی است که مدت‌ها بود آ‌نها اعلام کرده بودند که دیگر این واحدها آلایندگی ندارد اما واقعيت چيز ديگري بود.

ظهرابی تاکید کرد: در منطقه بوی تند ترکیبات آروماتیک واقعا نگران کننده بود و تنفس را مشکل می‌کرد و با این وضعیت باید شدیدا نگران وضعیت کارکنان این بخش‌ها بود چرا که سلامتی آن‌ها واقعا در معرض خطر است.

وی خاطرنشان کرد: نام كارخانه ذوب آهن در فهرست صنایع آلاینده است و محیط زیست و مراجع قضایی به این کارخانه در خصوص آلايندگي اخطار داده بودند اما متاسفانه ترتیب اثری داده نشده و شکایت دوباره از این کارخانه در دستور کار است.

کد خبرنگار:13023

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: