• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-13595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار شاهین‌شهر:

نخبگان در امر مبارزه با مواد مخدر سهیم شوند

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: باید نخبگان، دانشگاهیان و فرهنگیان در امر علمی شدن مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها سهیم شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شاهین‌شهر، علیرضا بصیری جزی امروز (یکشنبه) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار کرد: تأثیرات مخرب مواد مخدر در جامعه جهانی و خصوصاً ایران اسلامی تضعیف توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه اعتقاد، عزم ملی و مدیریت جهادی از الزامات اساسی در راه مبارزه با این پدیده شوم است، ادامه داد: گرایش افراد جامعه خصوصاً جوانان به‌ عنوان سرمایه‌های این مرز و بوم، به مواد مخدر زنگ خطری برای همه مسئولان است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: لازم است همه دستگاه‌های شهرستان با مطالعه و برنامه‌ریزی دقیق جهت مبارزه با این پدیده شوم اقدام کنند.

بصیری جزی از تشکیل کمیته‌های سه‌گانه (پیشگیری، درمان و مقابله) در شاهین‌شهر و میمه خبر داد و گفت: روسای کمیته‌های سه‌گانه موظف‌اند برنامه‌های خود را در جهت اجرای بهتر اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارائه کنند تا پس از تصویب به مرحله اجرا در آید.

وی تشکیل کمیته‌های پژوهشی و اتاق فکر با حضور کارشناسان متخصص ادارات و دانشگاه‌ها را از اولویت‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دانست و تأکید کرد: باید نخبگان، دانشگاهیان و فرهنگیان در امر علمی شدن مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها سهیم شوند.

فرماندار شاهین شهر تصریح کرد: باید جوانان را که هدف اصلی سوداگران مواد مخدر هستند از خطرات مواد مخدر به‌ویژه نوع صنعتی آن، آگاه کرد و از جمله این راهکارها می‌توان به تشویق در خصوص تهیه پایان‌نامه‌ها و مقاله‌های پژوهشی پیرامون راهکارهای مبارزه با مواد مخدر و ارائه برنامه‌های نو و عملیاتی و غیرتکراری اشاره کرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزش حضوری و ارائه بسته‌های آموزشی شامل کتاب و لوح فشرده و بروشور، ارتقاء سطح آگاهی در ‏زمینه شناخت آسیب‌های مصرف مواد مخدر در خانواده‌ها، توجه به غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، توجه به موضوع کارآفرینی و اشتغال برای بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب‌دیده، حمایت از طرح‌های فرهنگی با موضوع پیشگیری از اعتیاد، استفاده از ظرفیت‌های مبلغین در خصوص اطلاع‌رسانی به عموم مردم، آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی از خطرات مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در محیط‌های کاری و لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی جهت کارکنان محیط‌های کاری و صنعتی از جمله کارهای خوبی است که می‌توان انجام داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: