• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-13695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مبادله ۴ میلیارد تومانی سرمایه در بخش کشاورزی آران و بيدگل

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: ۱۴ هزار هکتار اراضی تحت کشت در اين شهرستان وجود دارد كه از آن در حدود ۲۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی تولید مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان از آران وبیدگل٬ حسین فتاحی درجمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته حدود چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه بین تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی مبادله شد.

فتاحی با بيان اينكه برنامه کاربردی امسال جهاد، کشاورزی بستر مناسب برای اشتغال وتولید وامنیت غذایی است، گفت: زیر بنای استقلال کشور٬ استقلال کشاورزی است چراکه اگرامنیت غذایی کشور حفظ شود استقلال کشور تضمین شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص آب وهوایی و کمبود شدید آب در سفره‌های زیر زمینی اولویت کاری ما کاشت پسته است که هم اکنون آران وبیدگل با سه هزار و 500 هکتار باغ پسته وضع خوبی دارد و ۷۰ درصد پسته‌های برداشت شده به کشورهای مختلف صادر می‌شود. هدف مادر سال جاری افزایش باغ‌های پسته تا چهار هزار هکتار است.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: آران و بيدگل رتبه اول تولید پسته٬ رتبه دوم درتولید پنبه و سومین تولید کننده جو را در استان دارد.

فتاحي به تغییر الگوی کشت در شهرستان اشاره کرد و افزود: سیاست کاری این است که با توجه به خشکسالی‌های اخیر٬ کویری بودن منطق و کمبود آب سفره‌های زیر زمینی کاشت محصولات با مصرف بالای آب را به حداقل برسانیم و به جای آن محصولات و گیاهان دارویی کم مصرف آب را کشت کنیم که در این زمینه همکاری کشاورزان شهرستان مطلوب بوده است.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: