• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-6792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سلیمی:
اگر تحریم‌ها با مفاد برجام مغایر است مجلس باید وارد شود

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که با مفاد برجام تحریم‌های جدید تطبیق نداشته باشد مجلس باید به‌طور جدی وارد شود و کمیسیون امنیت ملی جلساتی را با تیم برجام ترتیب دهد و به صورت کارشناسی اوضاع را بررسی کنند.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: آمریکا یک دولتی دارد که غیرقابل اطمینان است و برجام به خوبی ثابت کرد که ما ایرانی‌ها اهل تعامل و مذاکره در سطح بین‌المللی هستیم و توانایی آن را داریم  که به اذعان خود آمریکایی ها و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به تعهدات خود عمل کنیم منتها بدعهدی‌ها مال آمریکا است که ذات خود را نشان داده است.

وی افزود: برای مثال با کوبا موافقت‌نامه امضا کردند، اما دولت ترامپ هم‌اکنون بخش زیادی از موافقت‌نامه قبلی آمریکا با کوبا را لغو کرده است. بنابراین شورای عالی امنیت ملی و تیمی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شدند برای نظارت بر برجام باید این موارد را با دقت مطالعه کنند و تمام حواشی آن را زیر نظر بگیرند و اگر این تحریم‌های جدید برخلاف مفاد برجام باشد ایران هم باید مقابله به مثل کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ارکان نظام، مجلس است و در خصوص مباحث بین‌المللی هم باید مجلس نقطه نظرات خود را داشته باشد و اگر اختلافی در کشور داریم طبیعی است. اما در بعد بین‌المللی همه باید یک‌صدا باشیم. همه از قبیل دولت، مجلس و قوه قضائیه باید یک سخن را بگویند و درصورتی‌که با مفاد برجام این تحریم‌ها تطبیق نداشته باشد مجلس باید به‌طور جدی وارد شود و کمیسیون امنیت ملی جلساتی را با تیم برجام ترتیب دهد و به صورت کارشناسی امور را بررسی کنند.

سلیمی بابیان اینکه خوشبختانه دیپلماسی ایران قوی است، گفت: هم‌اکنون منطقه شرایط ویژه‌ای دارد بنابراین باید مواظب باشیم وارد فضاهایی که به نفع کشور نیست نشویم و تصمیمات عجولانه نگیریم. اجرای این تحریم‌های جدید که آمریکا علیه ایران وضع کرده است با توجه به مخالفت روسیه با آن سخت‌تر می‌شود. بنابراین ایران با روسیه باید تعامل بیشتری داشته باشد تا بتوانیم یک اقدام مؤثر داشته باشیم تا منافع دولتمان تأمین شود.

هدف سخنان تیلرسون دلگرمی به ضدانقلاب بود

این عضو کمیسیون شوراهای داخلی در مجلس شورای اسلامی در خصوص سخنان اخیر رکس تیلرسون، وزیر امورخارجه آمریکا که گفته بود ما از انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در تهران حمایت می‌کنیم، گفت: این سخنان از اول انقلاب تاکنون از سوی مقامات آمریکایی گفته شده است. این شعارها بیشتر خوراک داخلی دارد و به‌نوعی برای افراد ضدانقلاب که با آنان ارتباط دارند خوراک جور می‌کند تا به این افراد خوش‌خدمتی کرده باشند و دلگرمی به آنان بدهند.

سلیمی گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند که نظام اسلامی سال‌ها است تثبیت شده است و در میان مردم جایگاه بالایی دارد. مردم سالاری دینی بر این کشور حاکم است و سالی یک‌بار یک انتخابات داریم در حالی که در عربستان و کشورهای منطقه انتخاباتی برگزار نمی‌شود و زنان حق و حقوقی ندارند. بنابراین این سخنان برای دلگرمی دادن به ضدانقلاب گفته می‌شود. هر موقع تحریم این‌ها بیشتر شده است اتحاد مردم ما هم بیشتر شده است.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: