• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اختصاص 4 میلیارد ریال به برنامه‌هاي سلامت‌روانی در شهر اصفهان

مدیر امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان از اختصاص سه میلیارد ریال اعتباردر سال 96 به منظور اجرایی شدن برنامه‌هایی با رویکرد افزایش تحرک بدنی و مبارزه با کم تحرکی خبر داد.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومي امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان مهدویان‌فر اظهار كرد:  امسال برای اولین بار مبلغ سه میلیارد ریال اعتبار در رابطه با موضوع افزایش تحرک بدنی شهروندان و مبارزه با کم تحرکی در سطح محلات اختصاص یافته و با هم فکری کارشناسان ورزشی در سازمان ورزش شهرداری اصفهان و هم چنین کارشناسان ورزشی در سطح مناطق، برنامه‌های آموزش محور در سطح محلات شهر اصفهان اجرایی خواهد شد.

وی کاهش اضطراب و افسردگی را از موضوعات مورد توجه در بعد سلامت روانی بیان کرد و گفت: در بعد سلامت روانی با اختصاص اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال در سال جاری و مشارکت فعال متخصصان حوزه روانشناسی و مشاوره تلاش خواهیم کرد با بهره گیری از قالب‌های اجرایی متناسب درصد ابتلای شهروندان به این مولفه های شایع یعنی اضطراب و افسردگی را تا حد زیادی کاهش دهیم.
 
مدیر امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان ادامه داد: موضوع اعتیاد و پرهیز از مصرف هر گونه مواد مخدر، پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی نظیر ایدز و هپاتیت و پرهیز از مصرف هرگونه دخانیات نظیر سیگار و قلیان از موضوعات مورد نظر در بعد سلامت اجتماعی است.

مهدویان‌فر اختصاص چهار میلیارد ریال اعتبار در سال جاری در حوزه سلامت اجتماعی را جزء برنامه‌های پیش رو در ستاد سلامت شهرداری اصفهان بیان کرد و گفت: تولید و پشتیبانی محتوای آموزشی در این حوزه در سطح محلات به ویژه محلات کم برخوردار و آسیب خیز از اولویت‌های اجرایی در حوزه سلامت اجتماعی شهرداري اصفهان خواهد بود.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: