• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-8391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امور مالیاتی در ارسال پرونده‌ها گزینشی عمل نکند

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در شرایطی که واحدهای تولیدی در پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکلات بسیاری روبرو هستند، مالیات این واحدها چالش جدی ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در نشست نمایندگان اتاق بازرگانی و قضات دادگستری هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی اظهارکرد: مودیان  مالیاتی در انتخاب نماینده خود در هیئت‌ها اختیاری ندارند و خواسته فعالان اقتصادی از دادگستری و اداره کل مالیاتی استان این است که در انتخاب نماینده و هیئت، اتاق بازرگانی نقش داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان از نمایندگان اتاق و قضات دادگستری هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی خواست که موضوعات قابل طرح در شورای گفت‌وگو استانی و کشوری را به دبیرخانه شورا ارایه کنند.

سهل آبادی تاکید کرد: فعالان اقتصادی خواستار پرداخت مالیات عادلانه‌ هستند، ولی ممیزان مالیاتی در استان در برخورد با مقامیان مالیاتی سخت‌گیری بسیاری دارند.

هم‌چنین نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: کاهش درآمد شرکت‌های بزرگ استان و به دنبال آن کاهش درآمدهای مالیاتی بر بنگاه‌های کوچک و متوسط فشار مضاعف مالیاتی ایجاد کرده است .

مصطفی رناسی، روند تعطیلی واحدهای تولیدی در شهرک‌‌های صنعتی استان را نتیجه این فشار مالیاتی دانست و گفت: جبران مالیات شرکت‌های بزرگ استان که امروزه به یک‌چهارم کاهش‌یافته نمی‌تواند از  بنگاه‌های کوچک و متوسط تامین شود.   

وی از تشکیل هیئت ویژه بررسی عملکرد نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی خبر داد و گفت: برگزاری جلسات آموزشی و توانمندسازی نمایندگان در دستور کار این هیئت است.

رناسی خواستار گزینش پرونده‌های مقامیان به ‌صورت مکانیزه برای ارایه در هیئت‌ها شد و گفت: سازمان امور مالیاتی در ارسال پرونده‌های مالیاتی به هیئت‌ها گزینشی عمل نکند. 

هم‌چنین معاون قضایی دادگستری اصفهان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال دادگستری استان تلاش می‌کند که حمایت قضایی از فعالان اقتصادی صورت گیرد.

سید محسن بنیمی هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی را نهاد شبه قضایی دانست و گفت: وجود انگیزه و تخصص می‌تواند کارکرد این هیئت تا را دو چندان سازد.

وی افزود: دادگستری همواره تلاش می‌کند که قضات متخصص و دارای تجربه را در این هیئت‌ها شرکت دهد.

معاون قضایی دادگستری اصفهان برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی قضات و نمایندگان اتاق بازرگانی در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی را موثر دانست و گفت: بررسی مسایل و مشکلات هیئت‌ها و ارایه راهکارهای اجرایی می‌تواند از نتایج این نشست‌ها باشد تا جریان تولید و تجارت استان تقویت شود و از طرف دیگر درامد مالیاتی دولت دریافت شود.

در ادامه رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: دو چالش بزرگ مالیاتی فعالان اقتصادی تعلق نگرفتن مالیات به سپرده‌های بلندمدت بانکی و نپرداختن مالیات بر ارزش‌افزوده واحدهای صنفی است .

مرتضی بیشه تاکید کرد: فشار مالیاتی بر تولید روزبه‌روز افزایش‌یافته و در کنار استهلاک ماشین‌آلات شاهد تعطیلی روزانه واحدهای تولیدی در استان و افزایش نرخ میانگین بیکاری نسبت به میانگین کشوری هستیم.

وی مشکل بزرگ سازمان امور مالیاتی را نداشتن اعتماد به تولیدکنندگان دانست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: