• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-9090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نذر خون بیش از 2 هزار اصفهانی در شب‌های قدر

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: بیش از پنج هزار واحد انواع فرآورده‌های سلولی و پلاسمایی از خون اهداه شده در شب‌هاي قدر تولید و ذخیره شد، که به تدریج در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت.

مجید زینعلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: در شب‌های پر فیض قدر بیش از دو هزار و 500 نفر از مردم نو دوست و ایثارگر استان اصفهان جهت نذر خون به مراکز انتقال خون سراسر استان مراجعه که از این تعداد دو هزار نفر موفق به اهدا خون شدند.

وی افزود: بیش از پنج هزار واحد انواع فرآورده‌های سلولی و پلاسمایی از خون اهدايي در شب‌هاي قدر تولید و ذخیره شد، که به تدریج در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با تشکر و قدردانی از داوطلبان و ایثارگران اهدا خون که از اول ماه رمضان به خصوص در شب‌های قدر به منظور اهدا خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند، تصریح کرد: با توجه به نیاز خون در تمام طول سال و محدودیت نگهداری خون و فرآورده‌های خونی از هم استانی‌ها در طول سال با مراجعه مستمر و تدریجی در این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند.

زینعلی با بیان اینکه اهدا خون در ماه  رمضان سال جاری نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش يافته است، ادامه داد: بیش 97 درصد اهدا کنندگان خون مردان و سه درصد زنان هستند و به همین منظور از زنان درخواست می‌شود که در این امر خیر بیش از پیش همکاری داشته باشند.

کد خبرنگار:13023

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: