• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-13995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کولرهاي آران و بیدگل سالانه 6.5 میلیارد لیتر آب مصرف مي‌كنند

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به خشکسالی و کویری بودن شهرستان مصرف 6.5 میلیون لیتر آب برای کولرهای آبی در آران و بیدگل نگران كننده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان از آران و بیدگل٬ سیدجواد ساداتی نژاد اظهارکرد: تغییر تعرفه برق با توجه به شرایط اقلیمی و گرم وخشک بودن منطقه بايد صورت گيرد  زيرا متاسفانه در فصل تابستان و گرما قیمت قبوض برق مردم بسیار بالاست و مشکلات عدیده اقتصادی برای خانواده‌های کم بضاعت به وجود می‌آورد.

وي با اشاره به منطقه بندی ناعادلانه شهرستان در ردیف ۴ گرمسیری تصریح کرد: تعرفه برق برای شهرستان آران وبیدگل جز دو ماه تیر و مرداد که جزء منطقه چهار گرمسیری محسوب می‌شود، عادی است و این یک ناعدالتی روشن است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تعرفه برق در استان قم که دمای متوسط آن یک درجه از آران و بیدگل پایین‌تر است، چهار ماه جزء منطقه سه گرمسیری است، از این رو قیمت برق آن حدود یک سوم قیمت برق اين شهرستان محاسبه می‌شود.

ساداتی نژاد این نحوه تعرفه بندی را ناعادلانه خواند و گفت: کولرهای آبی در شهرستان ۶٫۵ میلیارد لیتر آب در هر سال مصرف می‌کند که منابع آبی منطقه و سفره های زیر زمینی را به شدت تحت خطر قرار می‌دهد و باید با عادلانه کردن نرخ برق برای شهروندان آران و بیدگل به آن‌ها کمک شود تا با جایگزینی کولرهای گازی مشکل گرانی برق تا حدودی حل شود و به صرفه جویی آب هم تا حد امکان کمک شود.

وی به پیگیری مطالبه مردم برای کاهش تعرفه برق در ۹ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: باپیگیری ها و تلاش‌های همه جانبه در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه وزارت نیرو استدلال‌ها برای کاهش تعرفه را پذیرفت و پیشنهاد تغییر تعرفه را به هیأت دولت فرستاد که به نمایندگی از مردم شهرستان آران و بیدگل از دولت تقاضای رسیدگی فوری این مصوبه و احقاق حق مردم کویری و سخت کوش آران و بیدگل را دارم.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: