• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-9590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

طرح جامع مدون سلامت استان اصفهان تصویب شد

استاندار اصفهان از تصویب طرح جامع مدون سلامت استان اصفهان خبر داد.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومي استانداري اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه کار گروه سلامت و امنیت غدایی استان، با انتقاد از اینکه برخی افراد در استان بیشتر به نداشته ها توجه می‌کنند تا داشته‌ها، اظهار كرد: اصفهان در هیچ‌يك از آسیب‌های اجتماعی پایتخت نیست و رتبه اول را ندارد و لازم است آماری که از سوی افراد اعلام می‌شود مستندات لازم را داشته باشد.

وي با اشاره به لزوم تهیه گزارش پیوست سلامت قبل از اجرای طرح‌های بزرگ توسعه‌ای گفت: در دو دهه‌ گذشته در اجرای طرح‌های بزرگ در ابتدا توجیه اقتصادی و سپس پیوست اجتماعی و در ادامه لزوم دارا بودن پیوست زیست محیطی و پیوست فرهنگی و در این اواخر پیوست رسانه‌ای هم مورد تاکید قرار گرفت.

استانداراصفهان با توجه به گزارش دبیرخانه ملی پیوست سلامت گفت: پیوست سلامت هم عامل پیشگیرانه است و نوعی آینده نگری و فرهنگ سازی در حوزه سلامت به شمار می‌رود. امروز وجود پیوست سلامت طرح‌ها مدنظر قرار گرفته است و بايد همزمان با تولد یک طرح پیوست‌های آن نیز تدوین شود.

زرگرپور با بیان اینکه در برخی ازطرح های بزرگ پیوست‌ها از خود طرح بیشتر است، گفت: در زمان طراحی طرح‌ها تمام پیوست‌های مورد نیاز باید در نظر گرفته شود و مسئولان باید ملزم به اجرای این پیوست‌ها باشند. پیوست طرح‌ها باید از حاشیه بیرون آید و در بطن پروژه‌ها قرار گیرد.

استاندار اصفهان به طرح جامع سلامت استان اشاره کرد و افزود: تدوین این طرح صورت گرفته است و با مصوبه امروز در ریل اجرا قرار گرفت.

زرگرپور با بیان اینکه اطلس جامع بیماری‌های غیر واگیر دار کشور در سال گذشته در حضور رئیس جمهور رونمایی و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد، اظهاركرد: ما ملزم هستیم که این اطلس را مبنای فعالیت‌های خود قرار دهیم.

وي با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی به اولویت‌های این طرح اشاره کرد و افزود: بیماری‌های قلب و عروق، حوادث عمومی و غیر عمومی، بیماری‌های روانی، سرطان‌ها و سلامت مادر و نوزاد از اولویت‌های پیش بینی شده در این طرح است.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: