• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 965-4295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

لغو اجرای موسیقی سنتی در گلپایگان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: حرف های مجری برنامه "ردپای قلم"  را تایید نمی کنم و عواقبش با خود ایشان است ضمن اینکه به ایشان نیز تذکر هم دادم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در گلپایگان عصر روز گذشته(چهارشنبه) انجمن ادبی فانوس برنامه ای را تحت عنوان ردپای قلم در تالار اندیشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان اجرا کرد، اما بخشی از این برنامه که مربوط به اجرای موسیقی اصیل سنتی بود حذف شد و مجری برنامه نیز با اعتراض  شدیدی در پشت تریبون از این موضوع انتقاد کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین باره به خبرنگار ایسنا گفت: قرار بر این بود که در برنامه ردپای قلم موسیقی اصیل سنتی نیز به صورت زنده اجرا شود که بنا به دلایلی و صلاح دید دوستان  این اتفاق رخ نداد.

هادی بیاتی اظهار کرد: از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به صورت دستوری به ما اعلام کردند این برنامه فعلا کنسل شود. ما علمای بزرگی متعلق به این شهرستان داریم که برای کل کشور قابل احترام هستند و نظر فقهی علمای شهرستان بر حرام بودن موسیقی است و از آنجایی که احترام ویژه ای برای علمای شهرستان قائل هستیم بنا بر این شد که سیاست ما بر ترویج موسیقی درشهرستان نباشد.

وی ادامه داد: تاکید مجدد براینکه در گلپایگان ترویج موسیقی صورت نگیرد، می طلبد که تجدید نظری بر سیاست هایمان در ترویج و گسترش موسیقی داشته باشیم همچنین در طی نامه ای از اداره کل ارشاد استان این موضوع نیز به ما ابلاغ شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد:حرف های مجری برنامه را تایید نمی کنم و عواقبش با خود ایشان است ضمن اینکه به ایشان نیز تذکر هم دادم.

کد خبرنگار:13083


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: