• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 965-4188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

همراه با معاون فدراسیون تنیس روی میز جهان، از هتل و دفتر شهردار تا کمپ تیم ملی

امکانات تنیس روی میز اصفهان شگفت زده ام کرد

قرار ما با معاون و قائم مقام ارشد فدراسیون جهانی تنیس روی میز، ساعت 8 لابی هتل پیروزی بود که سر میزصبحانه به ما پیوست. صبحانه خود را برخلاف عادت بسیاری از ایرانیان با هندوانه شروع و با رویی گشاده درباره حضورش در ایران صحبت می‌کرد.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، به قول خودش "پارت دوم صبحانه‌اش را با آش شله قلمکار و نان سنکگ" تکمیل کرد. آنقدر با اشتیاق و عشق صبحانه می‌خورد که نمی‌توانستی نگاهت را از او برگیری، لذت غذا خوردنش، تشویقت می‌کرد که علی رغم سیری، همراهیش کنی. مراسم صبحانه‌اش را با هندوانه و چایی پایان داد و به اتاقش رفت تا برای دیدار با شهردار اصفهان آماده شود.
پیاده قدم زدیم مسافت اندک هتل تا شهرداری اصفهان را و در همین مسیر کوتاه از مردم شهر گفت که با لبخند به اوخوشامد گفته و برایش سفری شاد را آرزو کرده‌اند.

اپیزود اول: دفتر شهردار

جمالی نژاد، شهردار اصفهان، انگار که فامیل یا دوستی را دیده باشد، گرم و صمیمی برخورد می‌کند و گلن این رفتار را به فال نیک می‌گیرد و می‌گوید:"این هم یک آدم پر انرژی و مثبت دیگری که در اصفهان دیدم وفکر می‌کنم دیدار خوبی داشته باشیم."

گلن به رسم مهمان نوازی، صحبت را آغاز می‌کند و می‌گوید:"از ملاقاتی که با شما دارم خوشحالم. روز گذشته در مورد شخصیت وسیاست های شما صحبت شد. به ویژه درباره علاقه شما به ورزش و دوچرخه سواری. این خیلی خوب است که یکی از مدیران شهر بزرگ و زیبایی مثل اصفهان به فعالیت‌های ورزشی اهمیت می‌دهد. طی اقامتم در ایران به 3 شهر تهران، شیراز واصفهان سفر داشتم که سفر به اصفهان برای تفریح بود، تفریحی که دوست داشتم تعطیلات پایان سفر کاری‌ام باشد و این شهر تأثیر زیادی در من داشت از نظر زیبایی و همچنین فعالیت‌های تنیس روی میز."او دیدارهایش با مدیران ورزشی شهر جذاب توصیف می‌کند و لذتی که دیدن اصفهان به او داده، از شیوه سخن گفتن و چهره‌اش مشهود است.

او از دیدار روز اول حضورش در اصفهان با مدیر کل ورزش و جوانان استان تعریف می‌کند و توضیح می‌دهد که کمپ تنیس روی میز اصفهان را دیده، سالن بزرگی که فضای بسیار خوبی دارد. فضاهای ورزشی اصفهان گویی او را به وجود آورده و به همین دلیل پیشنهاد می‌دهد که " اصفهان با این امکانات و ساختاری که دارد می‌تواند میزبانی مسابقات و رویدادهای بسیار مهمی را بر عهده بگیرد به ویژه در خصوص برنامه‌های رشد و توسعه جهانی تنیس روی میز با حضور مدیر توانمندی که در تنیس روی میز اصفهان است"


او آرزویی بزرگ دارد:"برگزاری روز جهانی تنیس روی میز در میدان نقش جهان!"

6 آوریل به عنوان روز جهانی تنیس روی میز در تقویم جهانی این رشته و حتی تقویم سازمان ملل به ثبت رسیده و گلن با تصاویر و اخباری که از برگزاری این رویداد در اصفهان و در کنار پل خواجو دیده پیشنهاد می‌کند که اصفهان میزبانی روز جهانی تنیس روی میز که هر سال به یک کشور اختصاص داده می‌شود را در سال 2018 بر عهده بگیرد او قول می‌دهد که از این میزبانی حمایت کند.

سال گذشته این رویداد در کشور آرژانتین همزمان با برگزاری المپیاد تنیس روی میز برگزارشده است. در آن روز یکی از خیابان‌های اصلی و زیبای شهر بسته و با چیدن میزهای زیاد تنیس روی میزجمعیت زیادی به ورزش پرداخته‌اند.

گلن تپر شگفت زده از دیدارش با نقش جهان تعریف می‌کند:"زمانی که از میدان نقش جهان بازدید کردم و زیبایی آن را دیدم آرزو کردم که سال آینده این میدان پر شود از میزهای تنیس روی میز و میهمانان داخلی و خارجی که در کنار یکدیگر تنیس روی میز بازی می‌کنند. حتی رییس فدراسیون جهانی نیز به اصفهان خواهد آمد. این مساله برای جذب توریست ورزشی و نشان دادن ظرفیت اصفهان برای شما هم می‌تواند فرصت خوبی باشد. فکر می‌کنم با داشتن چنین مدیری در رأس تنیس روی میز اصفهان به خوبی بتوانید میزبانی با کیفیتی داشته باشید."

شهردار اصفهان، از این پیشنهاد استقبال می‌کند و می‌گوید:"با تمام توان آمادگی میزبانی این رویداد را داریم و سال آینده آرزوی شما برآورده خواهد شد ضمن اینکه قول می‌دهم پشت یک میز با شما نیز رقابت کنم."

جمالی نژاد از ردپای حضور پررنگ دیپلماسی اصفهان در اسناد قدیمی سراسر جهان، پرده بر می‌دارد. او از اصفهانی صحبت می‌کند که چهاردوره پایتخت ایران بوده و سه دوره آن را درخشیده است.

او از مراودات اصفهان با دیگر کشورها و شهرهای مهم وزیبای جهان در زمینه‌های مختلف فرهنگی، تاریخی، سیاسی و ... تعریف می‌کند و سند حرف‌هایش، اسنادی است که تعامل فرهنگی و اقتصادی اصفهان را با شهرهایی مثل ونیز در گذشته دور، نشان می‌دهد.

شهر دار اصفهان، از اصفهان امروز هم تعریف می‌کند. اصفهانی که بعد از مکه مکرمه در سال 2006 پایتخت جهان اسلام لقب گرفته، در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی ثبت جهانی شده، شهر خلاق، دوستدار کودک وشهر صلح ودوستی نام گرفته است.

جمالی نژاد می‌گوید:"حدود 22 هزار جاذبه تاریخی و گردشگری در استان اصفهان وجود دارد که دو هزار مورد آن در شهر اصفهان است. آن‌ها جاذبه‌های تاریخی و کهن اصفهان است که در کنار میراث معنوی، این شهر را به یک اسطوره تبدیل کرده است. 15 شهر خواهر خوانده اصفهان هستندکه با آن‌ها در بخش‌های مختلف تفاهم نامه امضا شده و ارتباطات خوبی با آن‌ها داریم که بخش زیادی از این ارتباط‌ها در حوزه ورزش است."

اهدا لوح یادبود به گلن تپر و کسب عنوان شهروند افتخاری اصفهان، پایان بخش این دیداربود.


***اپیزود دوم: ورزش، موسیقی و گلن تپر

سالن اختصاصی تنیس روی میز واردوی تیم ملی هوپس اصفهان در بخش دختران، مقصد دوم دیدار مشترک من و گلن تپر بود. در طول مسیر، شگفت زده متوجه علاقه او به موسیقی پاپ ایرانی شدم، آنجا که با لذت به حامد همایون گوش می‌داد وحتی بخش‌هایی از آن را می‌خواند.

او از خوش شانسی سفرش گفت که با برگزاری اردوی تیم ملی هوپس دختران و پسران در اصفهان، همزمان شده است. گلن تپر در بخش پسران، استعدادهای خوبی را دیده، وجود زیر ساخت‌های مناسب، مدیریت خوب مسئولان و دانش بالای مربیان اصفهان ابزارهای مهم واصلی تربیت وآموزش نسل طلایی برای آینده تنیس روی میز اصفهان می‌داند.

حضور 90 دختر در سالن تنیس روی میز، هیجان زده‌اش کرد و لبخندی از رضایت زد.گلن تپر در جمع ستاره‌های آینده تنیس روی میز ایران نشست و بازی آن‌ها را دید.

متقاضیان عکاسی و صحبت با او دقیقه به دقیقه افزایش میافت. دخترانی که دست وپا شکسته یا به کمک مترجم با گلن صحبت می‌کردند و او نیز با رویی گشاده و لبخند پذیرای آن‌ها بود، برایشان یادگاری می‌نوشت، با آن‌ها عکس می‌گرفت و سنجاق سینه ای به شکل کانگور "نماد استرالیا" را به آن‌ها هدیه می‌داد.


گلن، تهیه عکس و فیلم از سالن را فراموش نکرد و همزمان با آن به بازی دختران نیز توجه داشت. در میان هیاهوی بازی‌ها نگاهش به سمت چند نفر متمرکز شدکه دو نفر آن‌ها دختران اصفهانی بودند.


اپیزود آخر: هتل

به هتل بازگشتیم. وقتی پرسیدم امروز چطور بود؟ با خوشحالی گفت: عالی بود. دیدن این همه استعداد من را به آینده امیدوار کرد و می دانم که در آینده آن‌ها را در سطوح بالایی خواهم دید. خوشحالم که به اصفهان آمدم و دوستان جدید وتوانمندی در تنیس روی میز اصفهان پیدا کردم.

گزارش از:الهه مولادوست، خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: