• چهارشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 909-4494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/سازهایی که برای کنسرت کوک نمی‌شوند/

یک نوازنده:
امیدوارم حوزه اجراي موسيقي بانوان در اصفهان گسترده‌تر شود

یک نوازنده گفت: امیدوارم در آینده حوزه اجراي موسيقي برای بانوان در اصفهان گسترده‌تر شود.

آرش خطیبی در گفت­وگو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، درخصوص روند اخذ مجوز کنسرت در اصفهان اظهار کرد: روند بسیار سختی دارد و اخیراً سخت‌تر هم شده است.

وی افزود: در گذشته به این صورت بود که یک درخواست کتبی به همراه یک نمونه ویدئویی از تمرین گروه به اداره ارشاد اصفهان فرستاده می‌شد، شعرها و قطعات از لحاظ فنی و از نظر مطابقت با شئونات جامعه بررسی می‌شد و پس از آن نيز پوستر و تبلیغات مورد بررسی قرار مي‌گرفت.

خطیبی اضافه کرد: اگر در ادامه مشکلی وجود نداشت، نوازنده و یا نوازندگان از نظر شخصیتی و اخلاقی مورد بررسی قرار می‌گرفتند و پس از طی این پروسه‌ها، مجوز صادر می‌شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این درخواست باید از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان برای وزارت ارشاد در تهران فرستاده شود و به همين دليل، اكنون اخذ مجوز نسبت به گذشته زمان زیادتری احتیاج دارد.

اين نوازنده بیان کرد: به عنوان مثال برای گرفتن مجوز كنسرت یک دونوازی با چهار قطعه ساده و مشخص، مدت زمان زیادی را صرف كرديم و در نهایت هم مجوزمان دو روز پس از تاریخ اجرا صادر شد.

وی خاطرنشان كرد: پس از پیگیری مجدد براي برگزاري كنسرت، به ما گفتند براي اخذ مجوز كنسرت باید دوباره همان پروسه گذشته تکرار شود.

خطيبي گفت: با این سخت‌گیری‌ها مشکلی ندارم، زیرا ما در حال زندگی در این جامعه با قوانین و مقرارت آن هستیم، اما بهتر است که این روند سریع‌تر صورت بگیرد.

وی درخصوص تفاوت بین گروه‌های شهرستانی و تهراني خاطرنشان كرد: به هر روی گروه‌های تهرانی هم درگیر این بوروکراسی‌ها هستند، اما به دلیل این‌که به وزارت ارشاد نزدیک‌تر هستند و در تهران فضای بازتری وجود دارد، کمتر از این لحاظ در مضیقه قرار می‌گیرند.

اين نوازنده اظهار کرد: در اصفهان و برخي شهرهای دیگر، فضای كار در زمينه موسیقی بسیار سنگین است و بانوان نمی‌توانند اجرای صحنه‌ای داشته باشند. اگر در حال زندگی در یک کشور متحد هستیم، باید قوانین در همه‌جا به طور یکسان اعمال شود.

وی بیان کرد: به دلیل فضای سنتی قطعات، برای انتخاب شعر، بیشتر از آثار شعرای قدیمی استفاده می‌کنیم و این اشعار نیز کمتر باعث ایجاد حساسیت می‌شوند.

خطیبی افزود: امیدوارم در آینده، حوزه اجراي موسيقي برای بانوان در اصفهان گسترده‌تر شود و یا دست‌کم برای نبود مجوز اجرا براي آن‌ها در اصفهان دلیل واضحی ارایه دهند.

به گزارش ایسنا، آرش خطیبی، نوازنده دف، سازهای کوبه‌ای و سه‌تار می‌باشد. وی عضو انجمن موسیقی اصفهان است و تا به‌ حال به همراه گروه هنرستان موسیقی، ارکستر دانشجویان دانشگاه اصفهان و گروه مندیر به اجرای برنامه پرداخته است.


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: