• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست هیئت مؤسس مجمع اسلامی دانشگاه اصفهان:

مجمع اسلامی دانشجویان رویکرد فراجناحی دارد

سرپرست هیئت مؤسس مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان گفت: مجمع اسلامی دانشجویان رویکرد فراجناحی و علمی دارد به گونه‌ای که از هر تفکر و سلیقه‌ای می‌توانند در این مجمع عضو شوند تا با انجام کار علمی زمینه توسعه کشور را فراهم کنیم.

صالح عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص تشکیل مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: ایده تشکیل مجمع اسلامی دانشجویان از حدود یک سال پیش با تلاش دانشجویان دغدغه مندی که خواهان کار علمی در فضای دانشگاهی بودند شکل گرفت. در واقع حرف این دانشجویان این است که مباحث اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را از بعد علمی بررسی کنند چرا که دانشگاه محل آکادمیک است که باید مسائل را از بعد علمی و فارغ از هر گونه جناحی نگاه کنیم.

وی افزود: تابستان امسال و حدود یک ماه پیش دانشجویان درخواستی را به هیئت نظارت دانشگاه اصفهان دادند مبنی بر ایجاد تشکل جدیدی که رویکردش کاملاً فراجناحی است و از همه اقشار و با هر عقیده‌ای می‌توانند در این مجمع عضو شوند. به عبارتی فرقی نمی‌کند که شخص متمایل به چه جناح سیاسی باشد چرا که هدف اصلی انجام کار علمی است و حتی مسائل سیاسی را با دید علمی نگاه می‌کنیم.

سرپرست هیئت مؤسس مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان، تصریح کرد: بنابراین این مجمع کاملاً رویکرد فراجناحی دارد و این تشکل در کشور بی‌همتا است چراکه همه تشکل‌ها با وجود ادعای فراجناحی بودن سمت و سوی جناحی دارند، اما این تشکل با این شعار و با این هدف روی کار آمده است که رویکرد فراجناحی خود را حفظ کند و هم اکنون شورای مرکزی خود را از اعضایی انتخاب کرده است که آن اعضا افکار و سلیقه‌های گوناگونی دارند.

عزیزی گفت: اعضای مجمع اسلامی به مسائل نگاه علمی دارند. به عبارتی رویکرد مجمع میانه‌روی است و اعتدال را به این منظور داریم که از هر طیفی بتوانند وارد مجمع اسلامی شوند. برای مثال وقتی یک مبحث سیاسی را داریم ما نمی‌آییم با آن به شکل جناحی برخورد کنیم، بلکه به صورت علمی بررسی می‌شود و هر کس هر عقیده‌ای را دارد بیان می‌کند.

وی ادامه داد: مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان اواخر مرداد امسال مجوز فعالیتش را از هیئت نظارت دانشگاه اصفهان دریافت کرد و حدوداً چند هفته بعد مجوز شروع فعالیتش را گرفت و به زودی اعضای شورای مرکزی مجمع اسلامی معرفی خواهند شد.

سرپرست هیئت مؤسس مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان، خاطرنشان کرد: چیزی که متأسفانه در جامعه رواج دارد شکافی است که میان اقشار مختلف جامعه و حتی در دانشگاه‌ها وجود دارد و آن دوقطبی گری که در جامعه اتفاق افتاده است و مقام معظم رهبری هم تأکید دارند که این دوقطبی گری‌ها نباید در جامعه رخ دهد. این مجمع فارغ از هر گونه جناح بندی و عقیده‌ای عمل می‌کند و قصد دارد تا تمام سلایق را کنار هم جمع کند تا کنار هم کار علمی کنند چراکه این موضوع را لازمه توسعه کشور می‌دانیم.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: