• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موسوی لارگانی:

ایران با موضوع همه‌پرسی در اقلیم کردستان جدی‌تر برخورد کند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم ایران باید با موضع‌گیری سخت‌تر و جدی‌تری با مسئله همه‌پرسی برخورد کند و اجازه ندهد که از امکانات و مرز هوایی‌اش برای این موضوع استفاده کنند.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص ماهیت همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق، اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که استکبار جهانی از اول پیروزی انقلاب اسلامی در دستور کار خود داشته است انداختن شکاف بین اقلیت‌ها و قومیت‌ها در کل منطقه بوده است. در ایران خیلی تلاش کردند که بحث قومیت‌ها را در منطقه کردستان و خوزستان پررنگ کنند و با جنگ‌های داخلی که ایجاد کردند قصد تجزیه ایران را داشتند که با درایت امام راحل در اول انقلاب این نقشه‌های شوم پیاده نشد.

وی افزود: استکبار بعد از ایران به سراغ کشورهایی مانند ترکیه، لبنان و سوریه رفت و یکی از کشورهایی که بعد از ایران بیشترین شیعه را دارد عراق است. به همین دلیل قصد دارند بحث قومیت‌ها و سنی و شیعه را در این مناطق پررنگ کنند تا مردم را به جان هم بیندازند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: متأسفانه بعضی از رهبران این گروه‌ها و قومیت‌ها در دام صهیونیست‌ها و استکبار جهانی می‌افتند و بر همه‌پرسی در اقلیم کردستان تأکید می‌کنند. باید مسئولان اقلیم کردستان و کسانی که در آنجا احساس وظیفه می‌کنند بدانند که این نقشه شوم صهیونیست‌ها است تا میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند تا پایگاهی برای استکبار جهانی به وجود بیاید. این تفرقه در کشور یکپارچه‌ای مانند عراق با پشتوانه‌های مردمی که دارد می‌تواند برای استکبار سودمند باشد تا عراق در برابر آن‌ها نایستد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: هم‌اکنون هم یک اتحاد در عراق برای بیرون راندن تکفیری‌ها ایجاد شده است و به همین دلیل آمریکا احساس وحشت کرده به گونه‌ای می‌خواهد با این تفرقه از تروریست‌ها حمایت کند. بنابراین مسئولان اقلیم کردستان فریب ریاکاری استکبار جهانی و صهیونیست‌ها را نخورند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسعود بارزانی نیز در دام استکبار و صهیونیست‌ها افتاده است؟ گفت: بارزانی در زمان جنگ به ایران اسلامی کمک کرد و شاید بی‌انصافی باشد که بگوییم او هم در دام آمریکا افتاده است، اما یقین داریم که این دام و نقشه صهیونیست‌ها است چراکه از سال‌های قبل آمده‌اند و مقداری از زمین‌های عراق را خریداری کرده‌اند. حتی در کشورهای دیگر اسلامی سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا جا پایی برای خود باز کنند و با این تفرقه می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند چراکه اگر عراق منسجمی باشد قطعاً نمی‌توانند به این کشور تعدی کنند.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به هر حال اگر عراق به دو یا سه تکه تقسیم شود آن موقع استکبار و صهیونیست‌ها راحت‌تر می‌توانند به اهداف شوم خود برسند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم ایران باید با موضع‌گیری سخت‌تر و جدی‌تری با مسئله همه‌پرسی برخورد کند و اجازه ندهد که از امکانات و مرز هوایی‌اش برای این موضوع استفاده کنند.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: