• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-1992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صفاری نطنزی در گفت‌وگو با ایسنا:

خروج آمریکا از برجام اعتماد دنیا به توافقات بین‌المللی را زیر سوال می برد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نتیجه نقض یا خارج شدن آمریکا از برجام از بین رفتن اعتماد کل دنیا به توافقات بین‌المللی است، گفت: عامل عمده نگرانی آمریکا از برجام مهار سیاست‌های یک جانبه‌گرایانه‌اش در منطقه است که می‌خواهد این اتفاق با خروج از برجام رخ ندهد.

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خروجی نشست مجمع عمومی سازمان ملل اعتقاد کشورهای دنیا به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی به حفظ برجام بود. آنها در صحبت‌هایشان بر این موضوع تاکید داشتند که این تفاهم و توافق بین‌المللی است و آمریکا نباید از آن خارج شود.

وی افزود: برجام توافقی بین ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت به همراه آلمان است که برای آن قطعنامه حمایتی نیز صادر شده است. پس آمریکا نمی‌تواند همچون توافق دوجانبه درخواست لغو و یا خروج از آن را داشته باشد. این اجازه را ضوابط بین‌المللی به آمریکا نمی‌دهد که بخواهد خودسرانه و یک جانبه کاری انجام دهد.

صفاری نطنزی اضافه کرد: از سوی دیگر آمریکایی‌ها به دلیل مهارشدن سیاست‌های یک جانبه گرایانه‌شان در  منطقه با اجرای برجام نگرانی‌هایی دارند، آنها ناراضی‌اند و دست و پا می‌زنند تا به نوعی از اجرای این سند فرار کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: قطعا اگر آمریکا بخواهد از توافق برجام خارج شود اعتماد کل دنیا به توافقات بین‌المللی از بین می رود. این همان دلیلی است که بیشتر کشورهای دنیا بر لزوم اجرای برجام و پایبندی به تعهداتش تاکید دارند. ما نیز علیرغم تمامی اشکالات به برجام متعهد به این توافق بین‌المللی هستیم لذا قطعا باید طرفین نیز چنین تعهدی داشته باشند.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: