• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-2192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با اشاره به ابلاغ احکام وزرا از سوی رئیس‌جمهور

ساداتی‌نژاد: وزارت علوم کیفیت در آموزش و پژوهش را در اولویت قرار دهد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اولویت دادن به پژوهش‌های راهبردی گفت: رویکرد آموزش عالی ما باید کیفیت در آموزش و پژوهش و ارتقای سطح فرهنگی باشد.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ احکام وزرا از سوی رئیس جمهور اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در حوزه تحقیقاتی کشور توجه به علم و فناوری است و مسئله دیگر اولویت دادن و جهت‌دهی به دانشگاه‌ها با رعایت آمایش آموزش عالی است.

وی افزود: در واقع باید از رشته‌های کلاسیک دور شد و به سمت رشته‌هایی که می تواند در جامعه کارآفرینی ایجاد کند، رفت. یعنی پژوهش‌های دانشجویی باید جهت‌دهی شده و راهگشا برای حل مسائل جامعه باشد.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس همچنین بیان کرد: البته پژوهش‌های راهبردی و آینده پژوهی باید در اولویت قرار گیرد و همزمان در حوزه مسائل راهبردی و فناوری‌های نوین فعالیت داشته باشیم.

نماینده مردم کاشان در مجلس با بیان اینکه «حوزه فرهنگ نیز باید در اولویت کاری دانشگاه‌های ما قرار گیرد و حرکت در دانشگاه براساس فرهنگ ناب اسلامی-ایرانی باشد» گفت: به عبارتی وزارت علوم باید کیفیت در آموزش و پژوهش را در صدر اولویت‌ها قرار دهد و در کنار آن ارتقای سطح فرهنگی هم مورد توجه باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در واقع سمت و سوی دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که خروجی ما از دانشگاه وجود افرادی متخصص و متعهد باشد و در واقع اگر دانشگاه را یک دانشگاه اسلامی بدانیم، باید خروجی‌اش در جامعه اسلامی و مکتب حیات‌بخش  اسلام باشد.

ساداتی نژاد در پایان تاکید کرد: باید در کشور به گونه ای برنامه ریزی شود که افراد متخصص و متعهد توانایی حل مشکلات جامعه را داشته و برای خدمت به مردم اثرگذار باشند.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: