• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-2792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حامدیان:
پروسه طولانی انتخاب وزیر علوم به جامعه دانشگاهی آسیب می‌زند

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان گفت: انتظاری را که مقام معظم رهبری در خصوص پیشرفت علمی کشور ترسیم کرده اند به نظر می‌رسد بیشتر از وزارت علوم است و رساندن کشور به آن اهدافی که در سند چشم‌انداز و برنامه پنج‌ساله ترسیم شده بر عهده وزیر علوم است.

رسول حامدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص تأخیر در انتخاب ویر علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: پروسه طولانی انتخاب وزیر علوم بدون شک به جامعه دانشگاهی کشور آسیب می‌زند. دانشگاه‌ها از مهم‌ترین مراکز علمی و پژوهشی هستند و تأخیر در این انتخاب تأثیر منفی بر پیشرفت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها می‌گذارد. هر چه دیرتر این انتخاب صورت بگیرد مضرات آن نیز بیشتر خواهد شد، هرچند که این ضربه محسوس نخواهد بود.

وی افزود: وزیر علوم کارکرد اصلی‌اش پیشرفت علمی دانشگاه‌ها و کشور است و باید دانشگاه‌ها را طوری هدایت کند که پیشرفت علمی تسریع شود. البته در بخش فرهنگی و تربیتی باید وزیر علوم فردی باشد که از نظر اعتقاد به مبانی امام راحل و مقام معظم رهبری ثابت قدم باشد چرا که دانشگاه می‌تواند مرکز نفوذ افکار غربی شود و با پیشرفت علوم جدید دانشگاه‌ها تحت تأثیر افکار غربی قرار می‌گیرند.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان گفت: بنابراین وزیر علوم باید فردی باشد که فضای دانشگاهی را به سمت اسلامی کردن پیش ببرد چراکه تاکنون توفیقی در این خصوص نداشته‌ایم و وزیر علوم باید فضا را به این سمت ببرد. وزیر علوم هم باید بعد علمی خوبی داشته باشد و هم بعد اعتقادی‌اش به مبانی انقلاب استوار باشد.

حامدیان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کاری که وزیر علوم باید انجام دهد ارتقای علم و فناوری است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده است. در علم و فناوری باید در منطقه حرف اول را بزنیم و در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. انتظاری را که رهبری  در خصوص پیشرفت علمی کشور ترسیم کرده اند به نظر می‌رسد این انتظار بیشتر از وزارت علوم می‌رود. رساندن کشور به آن اهدافی که در سند چشم‌انداز و برنامه پنج‌ساله ترسیم شده است انتظاری است که از وزیر علوم می‌رود.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید از نیروی انسانی خوبی که در دانشگاه‌ها وجود دارد نهایت استفاده را ببریم و این نیروها را به سمت تولید علم هدایت کنیم.

کد خبرنگار: 13040

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: