• پنجشنبه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-2992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس مجلس سنای جمهوری ایرلند:

برای حفظ برجام و ارتقای روابط با ایران گوش به فرمان ترامپ نیستیم

رئیس مجلس سنای جمهوری ایرلند گفت: امنیت ایران با وجود شرایط منطقه و کشورهای پیرامونی، بسیار شگفت انگیز است و ما برای حفظ برجام و ارتقای روابط با ایران به ویژه در زمینه  حل مسائل بانکی و اقتصادی گوش به فرمان ترامپ نیستیم و تمام تلاش خود را در این جهت انجام خواهیم داد.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، "دنیس اودونوان" در دیدار با استاندار اصفهان، حضور در اصفهان و ایران را افتخاری برای خود خواند و اظهار کرد: توافق هسته ای باعت ارتقای صنعت توریسم در ایران و اصفهان شده است .

رئیس مجلس سنای جمهوری ایرلند ادامه داد: ما برای حفظ برجام و ارتقای روابط با ایران به ویژه در زمینه حل مسائل بانکی و اقتصادی گوش به فرمان ترامپ نیستیم و تمام تلاش خود را در این جهت انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه زمینه های زیادی برای همکاری های دوجانبه وجود دارد، افزود: در کشور ایرلند شهری به قدمت اصفهان برای خواهرخواندگی با این شهر وجود ندارد، ولی می توانیم یکی از شهرهای این کشور با قدمت دو هزار ساله را برای خواهرخواندگی با اصفهان پیشنهاد دهیم.

اودونوان افزود: امنیت ایران با وجود شرایط منطقه و کشورهای پیرامونی، بسیار شگفت انگیز است.

اصفهان برای پذیرایی از یک میلیون گردشگر خارجی آماده است

همچنین رسول زرگرپور در این دیدار به تشریح ظرفیت ها و مزیت های استان در عرصه های مختلف پرداخت و اظهار کرد: سابقه اصفهان به ۷ هزار سال پیش می رسد و در ۴ دوره، پایتخت ایران بزرگ بوده است و امروز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و بخش زیادی از گردشگران این استان را گردشگران فرهنگی و مذهبی تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: اصفهان ۵ میلیون نفر جمعیت دارد و با ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع مساحت در مرکز ایران قرار گرفته و دارای اختلاف دما و تغییر اقلیم در شهرستان های خود است.

زرگرپور با بیان اینکه اصفهان در بخش صنعت و کشاورزی جایگاه بالایی دارد، افزود: بسیاری از صنایع بزرگ کشور از جمله صنایع هواپیماسازی، انرژی هسته ای، فولاد، نفت و صنایع نظامی در اصفهان واقع شده است.

وی با بیان اینکه پس از برجام صنعت توریسم در استان بسیار سودآور شده است، افزود: بیش از ۸۰ هتل در اصفهان در حال ساخت است که تعداد ۱۰ هتل با سرمایه گذاری خارجی ساخته خواهد شد و اصفهان خود را برای استقبال باشکوه از از یک میلیون گردشگر خارجی طی ۲ سال آینده آماده کرده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه طی ۴ سال گذشته میزان گردشگران خارجی در اصفهان ۶ برابر شده است، افزود: ما علاوه بر اروپا بر روی توریسم شرق آسیا نیز برنامه ریزی می کنیم ودر این رابطه برای استفاده از خانه های تاریخی و میراثی بعنوان هتل سرمایه گذاری های خوبی صورت گرفته است.

زرگرپور اضافه کرد: در سال گذشته ۳۰۰ هزارتوریست از ۸۶ کشور دنیا به اصفهان سفر کرده اند و با برنامه ریزی های صورت گرفته، تلاش خواهیم کرد که تا دو سال آینده تعداد گردشگران خارجی به یک میلیون نفر در سال و تعداد گردشگران داخلی به ۱۰ میلیون نفر برسد.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته بیش از یکصد هیئت سیاسی از اصفهان بازدید کرده اند، افزود: هیئت های اقتصادی زیادی نیز به این شهر سفر کرده اند و در حال حاضر شرایط برای سرمایه گذاری در این استان بسیار خوب می باشد که بر همین اساس ۱۲۷ طرح بزرگ سرمایه گذاری برای ارائه به سرمایه گذاران خارجی آماده شده است.

استاندار اصفهان گفت: ایران گرچه یک کشور ۸۰ میلیونی است ولی دروازه ی ورود به یک منطقه ۴۰۰ میلیونی است.

وی با بیان اینکه اصفهان به دنبال سازگار کردن صنعت خود با محیط زیست و صنعت گردشگری سودآور است، افزود: پروژه ی قطار سریع السیر اصفهان- تهران و توسعه ی پالایشگاه و فرودگاه اصفهان توسط شرکت های خارجی در حال انجام است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه کشورهای اروپایی و از جمله ایرلند باید کمک نمایند که توافق هسته ای حفظ شود، افزود: بسیاری از آثار تاریخی اصفهان از جمله تالار اشرف این شهر، قدمتی بیشتر از عمر کشور آمریکا دارد.
1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: