• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-3592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

طباطبایی نژاد:

در صورت خروج آمریکا، ایران راه مذاکره مجدد برای برجام را سد کند

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران باید بد عهدی آمریکا را به جهانیان نشان دهد و از این فرصت به وجود آمده استفاده کند. مسلما دیگر نباید به فکر برجام دیگری و مذاکره دیگری با آمریکا باشیم و این کافی بود که به افکار عمومی جهان نشان دهیم که آمریکا یک کشور متخلف در جهان است که به تعهدات خود هم حتی پایبند نیست.

صادق طباطبایی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص خروج احتمالی آمریکا از برجام و واکنش مناسب ایران به این موضوع، اظهار کرد: به هر حال دولت فعلی آمریکا دولتی است که خیلی تعادل سیاسی و عملکردی ندارد و احتمال هر کاری از آن‌ها می‌رود. اما آنچه که ایران باید به عنوان یک کشور مستقل و مقتدر انجام دهد این است که بر طبق روندی که در برجام تعریف شده است اهرم‌های قدرت خودش را حفظ کند و راه مذاکره مجدد برای برجام را سد کند.

وی افزود: مسلماً در برجام پیش بینی شده است که در صورت خروج هر یک از طرف‌های قرارداد کشورهای دیگر باید چه واکنشی نشان دهند و ایران هم طبق همین مفاد برجام باید با این تهدیدات مقابله کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران باید با کمک دیگر کشورهای طرف قرارداد برجام به دنیا ثابت کند که آمریکا چقدر کشور بدعهد و متخلفی است که حتی به معاهدات بین‌المللی هم پایبند نیست. باید روی این موضوع کار رسانه‌ای فراوانی شود که با توجه به رعایت مفاد برجام از سوی ایران و بدعهدی آمریکا در این خصوص یک وقت همه‌چیز وارونه جلوه داده نشود چراکه استکبار بر دنیا سیطره رسانه‌ای دارد.

طباطبایی نژاد گفت: بنابراین ایران باید بدعهدی آمریکا را به جهانیان نشان دهد و از این فرصت به وجود آمده استفاده کند. مسلماً دیگر نباید به فکر برجام دیگری و مذاکره دیگری با آمریکا باشیم و این کافی بود که به افکار عمومی جهان نشان دهیم که آمریکا یک کشور متخلف در جهان است که به تعهدات خود هم حتی پایبند نیست.

وی ادامه داد: طرف مذاکره ما فقط آمریکا نبود و دیگر اعضای گروه 1+5 به توافق هسته‌ای پایبند مانده‌اند و در عمل باید آن‌ها هم آمریکا را محکوم کنند و طبق ریل برجام باید حرکت کنند. 

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: