• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-6290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن دوستداران میراث طبیعی ورزنه:

زاینده‌رود همواره برای اصفهان زنده است

دبیر انجمن دوستداران میراث طبیعی ورزنه گفت: برگزاری نکوداشت‌ زاینده رود نشان مي‌دهد که این رود همواره برای اصفهان و فلات مرکزی زنده خواهد بود و مردم محکم در کنار آن ایستاده و از حق آن دفاع می‌کنند.

رضا خلیلی ورزنه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اظهار کرد: چند سالی است که روز نکوداشت اصفهان برگزار می‌شود هرچند در برخی از مواقع دچار ناملایمات سیاسی می‌شود، اما در سال‌های اخیر روز نکوداشت اصفهان به خوبی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این نکوداشت حداقل می‌تواند نام زاینده رود را به عنوان یک دایه پر برکت برای کشور سربلند نگهدارد، افزود: این رودخانه نزدیک به پنج هزار سال است که حیات فلات مرکزی ایران را زنده نگهداشته است و با برگزاری این مراسم اعلام می‌کنیم که دست از حمایت زاینده رودی که امروز وضعیت خوبی ندارد برنمی‌داریم.

دبیر انجمن دوستداران میراث طبیعی ورزنه تصریح کرد: برگزاری چنین نکوداشت‌هايي به افرادی که طمع دارند که با فراموشی زاینده رود به حریمش تجاوز و یا مانند گرگی به آن حمله کنند و تکه‌ای از آن را ببرند نشان مي‌دهد که این رود همواره برای اصفهان و فلات مرکزی زنده خواهد بود و مردم محکم در کنار آن ایستاده و از حقش دفاع می‌کنند.

خلیلی ورزنه در خصوص چرایی برخی اعتراضات کشاورزان به خصوص در شرق اصفهان نسبت به انتصاب مدیرکل جدید محیط زیست استان اصفهان گفت: متاسفانه چند سالی است که به دلیل برخی صحبت‌های مدیران ارشد کشور در سال‌های گذشته نسبت به چکونگی برداشت آب و اعلام اینکه استان بالادست هرچه می‌خواهد برداشت کند، اختلافاتی پیش آمده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از پهنه‌های آبی هم‌چون زاینده رود برای زنده ماندن نیازمند یک مدیریت واحد از سرچشمه تا پایاب هستند و مدیرانی که برای موضوعات زیست محیطی در پهنه زاینده رود انتخاب می‌شوند باید مدیرانی باشند که به زاینده رود نگاه فرا منطقه‌اي داشته باشند.

دبیر انجمن دوستداران میراث طبیعی ورزنه خاطر نشان کرد: بیشترین ضررها از خشکسالی زاینده‌رود متوجه کشاورزان به خصوص کشاورزان شرق اصفهان است و آن‌ها به این انتخاب و انتصاب به این دلیل معترض بودند.

خلیلی ورزنه ادامه داد: باید برای انتخاب مدیرکل محیط زیست استانی مانند اصفهان نظر سمن‌ها و NGO های زیست محیطی گرفته شود که متاسفانه در این انتصاب این مهم رخ نداده و این انتخاب یک انتخاب سیاسی بوده است. باید برای این انتخاب‌ها به نظر تشکل‌های زیست محیطی و کشاورزان احترام گذاشت، هرچند شاید شخصیت معرفی شده برای این پست شخصیتی بزرگوار از نظر علمی و مدیریتی باشد.

کد خبرنگار:13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: