• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-14995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرمانده نیروی انتظامی گلپایگان:

سرانه استفاده از فضای مجازی را در شهرستان بالاست

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان گفت: اگر اداره ای بتواند خدمات خود را به خوبی ارائه دهد و نارضایتی ایجاد نکند می تواند در تامین امنیت موثر باشد.

به گزارش خبرنگار  ایسنا منطقه اصفهان در گلپایگان، سرهنگ دوم حسین بساطی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه کشف جرایم یکی از شهرستان های موفق استان هستیم، امنیتی که اکنون در شهرستان شاهد ان هستیم بدون شلیک شدن حتی یک فشنگ تامین شده است همچنین در زمینه پیشگیری های اجتماعی و فرهنگ سازی گام های خوبی برداشته ایم.

وی بابیان اینکه شاید امروز مردمی ترین دستگاه در کشور نیروی انتظامی است، ادامه داد: حضور میدانی پلیس در شهرستان مشهود است و همین امر سبب شده فرصت جرم از مجرمان گرفته شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان گفت: در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش 40 درصدی سرقت از  منزل، 42 درصدی سرقت احشام و 100 درصد سرقت از مغازه بوده ایم ضمن اینکه شاهد سرقت های خشن و مسلحانه نیز در شهرستان نبودیم.

بساطی افزود: احساس امنیت از خود امنیت ارزشمندتر است و اکنون مردم امنیت را احساس می کنند، امنیت می تواند محور توسعه باشد چرا که سبب رشد و ترقی یک جامعه است.

وی در خصوص تصادفات بابیان اینکه نگرانی ما بیشتر مربوط به راکبین موتورسیکلت است، اضافه کرد: 60 درصد تصادفات فوتی شهرستان مربوط به موتورسواران است که از این آمار 63 درصد سنی بالای 60 سال دارند که گاها سرپیچی آنها از قانون سبب فوتشان می شود.

فرمانده نیروی انتظامی گلپایگان در خصوص ارتباطات مردمی با پلیس گفت: حدود بیست هزار ارتباط مردمی با پلیس در شش ماه اول داشته ایم همچنین در فوریت های 110 به واسطه آمادگی پلیس و شرایط جغرافیایی ماموران نیروی انتظامی در مدت زمانی کمتر از 7 دقیقه در صحنه حضور پیدا می کنند.

بساطی سرانه استفاده از فضای مجازی را در شهرستان بالا دانست و خاطر نشان کرد: کلاهبرداری های اینترنتی و پیامکی  تحت عنوان رادیو جوان و یا برنده شدن در عتبات عالیات انجام شده که حساب بانکی برخی از مردم را با اغفال خالی کرده اند لذا مردم باید در این راستا آگاهی های لازم را کسب کنند.

وی اظهار کرد: در راستای پیشگیری های اجتماعی  صنوف پر خطر از جمله طلافروشی ها و بانک ها را به سیستم های امنیتی مجهز کرده ایم و اکنون از وضعیت امنیتی خوبی برخوردار هستند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تصریح کرد: تمام دستگاه ها در امنیت نقش دارند لذا وارد کردن دستگاه ها در امنیت شهرستان یکی از اقدامات است، اگر اداره ای بتواند خدمات خود را به خوبی ارائه دهد و نارضایتی ایجاد نکند می تواند در تامین امنیت موثر باشد.

سرهنگ حسین بساطی ادامه داد: جهت نگهداری و ساماندهی معتادان در شهرستان مشکل داریم. هدف ما برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر است. در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 220 درصد کشفیات مواد مخدر داشته ایم.

وی گفت: گلپایگان شهرستانی است که پایش تصویری ندارد، جلسات متعددی را در این راستا برگزار کردیم لذا از فرماندار و مسئولان مربوطه می خواهیم که این امر را در سال جاری محقق کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان یادآورشد: وضعیت ترافیکی موجود در خیابان امام خمینی (ره) در شهر گلپایگان مورد تایید نیروی انتظامی نیست و شوای ترافیک به این سبک از تردد خودرو ها در این خیابان رای داده است، ما به دنبال اصلاح وضع موجود هستیم چرا که ورودی اصلی ترین خیابان شهر بسته شده و چهره خوبی برای شهر ندارد.

کدخبرنگار:13083

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: