• جمعه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

غلامی: 17 میلیون نفر روزانه در جاده‌های استان اصفهان تردد می‌کنند

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: روزانه 45 میلیون تن بار خروجی و 9 برابر این عدد بار عبوری در استان اصفهان جابجا می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، حجت‌ الله غلامی در آئین افتتاحیه فاز سوم کنار گذر غرب اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در مرکز کشور و وجود صنایع مادر بخش عمده حجم بار و مسافر را به خود اختصاص داده و روزانه 45 میلیون تن بار خروجی و 9 برابر این عدد بار عبوری در استان اصفهان جابجا می شود.

وی با بیان اینکه 17 میلیون نفر روزانه در جاده‌های استان اصفهان تردد می‌کنند تصریح کرد: کل ترافیک ورودی به شهر اصفهان از دو محور  تهران- قم- کاشان- نطنز  و قم- دلیجان- اصفهان و معادل  80 هزار وسیله است و این حجم ترافیک در شمال شهر اصفهان ترافیک سنگینی را ایجاد می‌کند. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در بهره‌برداری از فاز سوم کنار گذر غرب با مشکلاتی همچون برخورد به زمین های کشاورزی و وجود شهرهای صفائیه و مبارکه روبرو بودیم که در نهایت با همکاری مردم و مسئولان تحقق یافت.

غلامی گفت: بهره‌برداری از 15کیلومتر احداث مسیر برای فاز چهار کنارگذر غرب در تعهد دولت است و برای این پروژه اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات هیئت مدیره شرکت شهرهای جدید تامین می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: