• جمعه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-15795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سمیه محمودی تاکید کرد:

ضرورت ساماندهی صندوقهای بیمه کشور

عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: صندوقهای بازنشستگی ورشکسته شده‌اند این واقعیتی است که باید قبول کنیم اما این مسئله مانع انجام تعهدات بیمه ای در کشور نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، سمیه محمودی عصر پنجشنبه در همایش روز ملی روستا که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: در طول سالیان گذشته خدمات زیادی به روستاها ارایه و امکانات زیادی برای این مناطق در نظر گرفته شده است اما متأسفانه روند مهاجرت از این مناطق به شهرها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: مهمترین چالش مناطق روستایی معضلات اقتصادی و در رأس آنها بیکاری است، اگر نتوانیم مشکل روستاها را برطرف کنیم باید منتظر استمرار مهاجرتها به شهرها باشیم.

عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب بودجه 1.5 میلیارد دلاری برای اشتغال و رونق اقتصادی روستاها، گفت: ارائه امار و سخنرانی به تنهایی سودی ندارد، مدیران باید در عمل مشکلات روستاییان را رفع کنند.

محمودی اظهار کرد: متأسفانه روستاییان شهرستانهای شهرضا و دهاقان از تسهیلات مشارکتی وضع شده برای اشتغالزایی در این مناطق استفاده نکردند.

وی ادامه داد: آهنگ بازگشت جمعیت از شهرها به روستاها آغاز شده اما متأسفانه در این مرحله از بازگشت جمعیت سالمندانی که توان ادامه زندگی در هوای آلوده شهری را ندارند، به روستاهای زادگاه خود باز می‌گردند.

عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت ساماندهی صندوقهای بیمه کشور، گفت: صندوقهای بازنشستگی ورشکسته شده‌اند این واقعیتی است که باید قبول کنیم اما این مسئله مانع انجام تعهدات بیمه ای در کشور نیست.

محمودی افزود: در حال حاضر بازنشستگی روستاییان با سن 70 سال و پرداخت 10 سال حق بیمه مصوب شده  که این فرایند فعلا غیرقابل تغییر است.

کدخبرنگار:13087انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: