• جمعه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش 6 درصدی جمعیت شهر بهارستان تا ده سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تسریع اتمام خط مترو بهارستان اصفهان نیازمند 200 میلیارد تومان منابع هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، جبیب الله طاهرخانی در آیین آغاز ریل گذاری مترو اصفهان- بهارستان اظهار کرد: شهر جدید بهارستان جزو شهرهای پیشرو در جذب جمعیت و کیفیت زندگی است.

وی افزود: جمعیت این شهر در سال 90، 61 هزار نفر و در سال 95، 79 هزار نفر بوده است و رشد بسیار شدیدی دارد به طوریکه تا 10 سال آینده افزایش شش درصدی خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: اولویت اول ما اتمام قطار برقی بین بهارستان -اصفهان است و چهارچوب قرار دادها با بودجه و منابع شرکت منعقد شده که اگر بخواهیم این خط مترو را به اتمام برسانیم نیازمند 200 میلیارد تومان منابع هستیم که اگر خزانه عهده دار شود می توان برنامه را تسریع بخشید و تا دو سال آینده از آن بهره برداری کنیم.

طاهرخانی با بیان اینکه تاکید اصلی در شهرهای جدید ارتقاع کیفیت زندگی است، افزود: اولین مدرسه اجتماع محور را با مساحتی حدود 30 هزار متر مربع شروع خواهیم کرد و با توجه به تجارب کسب شده نمونه منحصر به فردی در ایران خواهد بود.

وی تصریح کرد: شروع طرح کنار گذر غربی که امروز افتتاح شد موید بخش آینده خوبی برای شهر مجلسی خواهد بود و شهر بهارستان می تواند عضو سیاست مدنظر وزارتخانه باشد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: