• جمعه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-15895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اسکان 175 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در روستاهای استان اصفهان

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: از مجموع 800 هزار سکنه روستایی استان اصفهان 175 هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی هستند.

به گزارش خبرنگارایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، محمودرضا افلاکی در همایش روز ملی روستا که در محل فرماندار شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: 20 درصد از 80 میلیون نفر جمعیت کشور طبق سرشماری سال 95 در مناطق روستایی سکونت دارند.

وی ادامه داد: از مجموع 5 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت استان اصفهان حدود 800 هزار نفر در مناطق روستایی استان زندگی می‌کنند که از این تعداد 175 هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی هستند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان 30 درصد از عرصه‌های کشور را در اختیار دارد این در حالی است که شش درصد از تولیدات کشور در این استان تولید و عرضه می‌شود.

افلاکی گفت: با وجود مشکلات حوزه آب از سال 80 در کشور، بهره برداران بخش کشاورزی استان همچنان سطح تولیدات خود را حفظ و افزایش داده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین چالشهای فراروی روستاییان و بهره برداران بخش کشاورزی در این مناطق، کم آبی است که تلاش شده با توسعه سیستم های نوین آبیاری تا حد زیادی با این بحران مقابله شود.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با شاره به وجود یکهزار و 831 روستای بالای 50 نفر در استان اصفهان، اظهار کرد: روستاییان در خط مقدم حفظ امنیت غذایی کشور هستند و باید با استفاده از همه امکانات از آنها حمایت شود.

افلاکی با اشاره به ایجاد و توسعه سیستم‌های آبیاری نوین در استان اصفهان، گفت: با استفاده از این سیستمها راندمان تولید از 20 تن در هکتار به 200 تن در هکتار افزایش یافته، این در حالی است که مصرف سرانه آب به یک دهم کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال 96 به عنوان «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای روستاهای استان در این بخش ایجاد عرصه‌هایی برای اشتغال پایدار است که سیاستهای جهاد کشاورزی برای این منظور طراحی و در حال اجرا است.

کدخبرنگار:13087

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: