• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 968-11988-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساکت: نباید نگاه به اسپانسر، نگاه یک بار مصرف باشد

نخستین همایش مسولین آی تی هیئت‌های استان‌ها با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت در نخستین همایش مسولین آی تی هیئت‌های فوتبال استان‌های سراسر کشور در مرکز ملی فوتبال عنوان کرد: خوشحالیم در جمع متخصصین آی تی قرار داریم. به مرکز ملی فوتبال خوش آمدید. تلاش بر این داریم در این مرکز با تلاش و کوشش همه جانبه به استاندارهای لازم در ابعاد مختلف برسیم.
وی ادامه داد: اصولاً بالندگی و صحت یک برنامه ریزی بدون وجود اطلاعات جامع و روشن قابل انجام نیست. هیات های فوتبال، متولی توسعه فوتبال کشور محسوب می‌شوند و فدراسیون‌های محلی هستند.
دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: من چند کلیدواژه را درباره هدف برگزاری این نشست بیان می‌کنم. موضوع بازنگری در برنامه‌ها و اطلاعات از مباحث جدی در این مقوله است. بازنگری مستمر نیز متکی به داشتن اطلاعات صحیح و تحلیل درست است. مقوله دیگر، بحث طبقه بندی اطلاعات است که بعضاً در سیستم فوتبال به آن به درستی نگاه نشده است. بحث بعدی، موضوع امنیت اطلاعات است که در عصر امروز، جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی خاطر نشان کرد: در بخش بعدی، به اطلاعات فن فوتبال و بازی فوتبال می‌رسیم. نکته‌ای که کادر فنی تیم‌ها و به ویژه بخش آنالیز آنها به دوش می‌کشند. امروز، در بخش مربیگری موفق در سطح جهان، نبرد، نبرد داشتن اطلاعات مختلف از رقبا، تیم خود، بازیکنان و ...است. بحث بعدی وجود اطلاعات در بخش مدیریت است. پرسش مهمی وجود دارد که آیا می‌توان در مدیریت امروز فوتبال، بدون در اختیار داشتن اطلاعات، مسیر را به درستی پیمود؟
ساکت ضمن تصریح بر پافشاری مدیران آی تی بر مسولیت هایشان افزود: همانطور که از مسولین کمیته پزشکی فدراسیون انتظار داریم آخرین بحث‌ها درباره مثلاً بحث دوپینگ، آسیب دیدگی‌ها را اطلاع رسانی کنند، شما هم می‌بایست سیستم را در حوزه آی تی تبیین و توجیه کنید. به حداقل‌ها بسنده نکنید و سیستم را هوشیار نگه دارید. این وظیفه مهم و بزرگ شماست.
وی ادامه داد: 14 هزار نفر بازی ایران و پاناما را از طریق سامانه مای کوجو، تماشا کردند و بر اساس برنامه‌ای که داریم مسابقات لیگ‌های پایین‌تر هم از طریق هیات ها و توسط این سامانه پخش خواهد شد. فدراسیون این هویت را به بخش آی تی هیئت‌ها بخشیده و از شما می‌خواهیم با توجه به این روند، فضای جدیدی را در فوتبال رقم بزنید.
ساکت خاطرنشان کرد: اقتصاد فوتبال موضوع مهمی است که در هر بخشی باید به آن اشاره کرد. اولین کلید واژه در بحث اقتصاد فوتبال موضوع win-win با اسپانسر است. اینکه حامی مالی به سازمان اعتماد کند گام بزرگی در راه دیده شدن و مطرح شدن آن است که به تداوم همکاری‌ها می‌انجامد. نباید نگاه به اسپانسر، نگاه یک بار مصرف باشد. حتماً در بحث آی تی هم می‌توان به بحث اقتصادی توجه کرد.
گفتنی است، نمایندگان آی تی هیات های ایلام، بوشهر، قزوین، گلستان، لرستان، مازندران و همدان در این همایش حضور نداشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: