• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 968-12088-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتخاری: برخی هیئت‌های استانی حال تکان خوردن ندارند/ اسکی نیازمند حمایت است

رییس فدراسیون اسکی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از هیئت‌های استانی گفت: برخی از این هیئت‌ها حال تکان خوردن ندارند و به صورت خانوادگی اداره می‌شوند.

به گزارش ایسنامنطقه اصفهان، سید عبدی افتخاری در مجمع سالانه هیئت اسکی که در سرای ورزشکاران برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی اسکی به صورت خیلی جدی و خوبی در استان اصفهان رو به توسعه و پیشرفت است، برای توسعه سه شاخصه اساسی نیاز است؛ شاخص اصلی، بدنه رشته و سوز عشقی است که در مجموعه خانواده اسکی خوشبختانه وجود دارد.

وی به همکاری و تعامل خوب هیئت اسکی استان با مسئولان استانی اشاره کرد و افزود: برای توسعه یک رشته، حمایت مسؤلان نیاز مهم و اساسی است و از این حیث طی یک سال گذشته ارتباط خوبی با اداره و ورزش و جوانان اصفهان داشتیم و جلساتی را نیز برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: نگاه توسعه‌ای به یک‌رشته، نگاه اصلی و اساسی است و اداره ورزش و جوانان باید شرایطی را فراهم کند تا اسکی اصفهان بتواند در سال‌های آتی، به سکوهای ملی و فراملی برسد.

افتخاری با اشاره به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل موجود اصفهان در این زمینه تاکید کرد: اصفهان زیرساخت خوبی در رشته اسکی دارد، باید شرایطی ایجاد گردد که از داشته‌ها حداکثر استفاده شود. پیست فریدون‌شهر به لحاظ ظرفیت و جذابیت می‌تواند شرایط مشابهی با پیست‌های دربندسر و شمشک پیدا کند. با توجه به ساختار مسابقه و شیب خوب ودیگر خصوصیات می‌تواند به یک برند بین‌المللی تبدیل شده و تأییدیه فدراسیون جهانی را نیز بگیرد.

وی گفت: در صورتی که بتوانیم از شرایط جغرافیایی شهرهای دیگر استان نیز در زمینه ساخت پیست استفاده کنیم اصفهان می‌تواند به قطب این رشته تبدیل شود؛ به عنوان مثال سمیرم پتانسیل خوبی برای احداث پیست اسکی دارد و فدراسیون حمایت لازم برای توسعه زیرساخت‌ها در استان را داشته و آماده هستیم کارشناسان فدراسیون را اعزام کنیم.

رییس فدراسیون اسکی اجرای طرح استعدادیابی در اسکی را یکی از برنامه‌های مهم فدراسیون خواند و افزود: در این طرح جامعه هدف ما دختران و پسران 7 تا 12 سال هستند. برای اجرای این طرح تجهیزات لازم و مربیان درجه یک در اختیار استان‌هایی که درگیر این طرح می‌شوند قرار می‌دهیم و همچنین تمام هزینه‌ها را فدراسیون پرداخت می‌کند. در طرح استعدادیابی هر چهار استان یک منطقه را تشکیل می‌دهند و استان‌ها باید برای اجرای مطلوب طرح همت کنند.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی هیئت‌ها تاکید کرد: برخی هیئت‌های استانی حال تکان خوردن ندارند و جمع خانوادگی هیئت را اداره می‌کنند که باید این دیوارها را شکست و برای تقویت و رشد اسکی تحولات لازم را انجام می‌دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: