• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-2794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مرگ رنگ

سیاه و سفید دست به دست هم می‌دهند تا از حاشیه نشینی خارج شوند، معنا بگیرند و نفس بکشند در عکس‌هایی که شاید رنگ درونشان کشته شده باشد، اما سیاه و سفید را زنده کرده‌اند "مرگ رنگ" به سیاه و سفید جان داده است. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، "مرگ رنگ" عنوان نمایشگاه عکسی است که در آن عکاسان با به تصویر کشیدن سوژه با دو رنگ سفید و سیاه هر گونه فریبندگی را از آثار خویش دور کرده و به مخاطبان اجازه دیدن واقعیتی را می‌دهند که شاید روزانه خیلی سطحی از کنار آنها رد می‌شوند.

مسئول برگزاری نمایشگاه مرگ رنگ در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: امروزه با توجه به تغییر ماهیت رنگ‌ها، انسان‌ها هر کدام را سمبل یک مساله قرار داده و از آنها برای رسیدن به مقاصد دنیوی خود بهره می‌گیرند در این میان رنگ سیاه و سفید اصالت خود را حفظ کرده‌اند. این دو رنگ دو عنصر کل هستند که می‌توان گفت تمامی هستی از آنها شکل گرفته و یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

محمد حسین تفریشی با اشاره به اینکه نمایشگاه عکس مرگ رنگ یک نمایشگاه با عکس‌های سیاه و سفید است، افزود: در این نمایشگاه ۵۰ عدد تابلوی عکاسی در معرض نمایش و فروش قرار گرفته و از معرفی خالقان اثر حتی به طور جزئی پرهیز می‌شود تا توجه مخاطبان تنها به سمت آثار نمایشگاه و سوژه‌های بی پرده آن معطوف شود.

تفریشی با اشاره به اینکه از هر اثر یک تابلو وجود دارد و هنرمندان متعهد می‌شوند که هیچ گونه حق فروش یا واگذاری دیگری بر هریک از آثار خریداری شده ندارند، گفت: اگر تمامی تابلوهای نمایشگاه در روز افتتاحیه به فروش برسد با توجه به نظر خالقان آثار مابقی روزهایی که نمایشگاه دایر است در اختیار یک نفر از دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته عکاسی که تا به حال امکان برگزاری نمایشگاه برای نمایش و فروش آثارشان نداشته‌اند قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه عکس مرگ رنگ از ۸ آذر تا ۱۵ آذر در نگارخانه سیتی سنتر اصفهان از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب میزبان علاقه مندان خواهد بود.

کد خبرنگار: ۱۳۰۱۹

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: