• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-7192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار اصفهان:

می‌توان با پرهیز از افراط، ادبیات مذاکره را جایگزین زور کرد

استاندار اصفهان گفت: بدون شک برگزاری سمینار UCF، نطنز گواه دیگر خلاقیت‌های علمی و نبوغ دانشمندان هسته‌ای است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، محسن مهرعلیزاده در دومین سمینار سطح بالای همکاری‌های بین المللی ایران و اتحادیه اروپا با موضوع "همکاری های هسته‌ای: پیشرفت‌ها و چشم اندازها " که امروز (سه شنبه) در هتل عباسی اصفهان در حال برگزاری است، اظهار کرد: اصفهان با هفت هزار سال سابقه دارای 22 هزار جاذبه طبیعی، مذهبی و گردشگری و هفت اثر میراث ملموس جهانی است، در این شهر اقلیت‌های مذهبی (ارامنه، زرتشتیان و کلیمیان) در کنار هم ز ندگی می‌کنند.

مهر علیزاده افزود: این شهر از دیرباز تا کنون عظمت، شکوه و فرهنگ خود را مدیون دانشمندان و علمایی مانند ابوعلی سینا، ملاصدرا، میرفندرسکی و .... و وفاق و همزیستی بی مانند ادیان توحیدی بوده و است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: امروز ضرورت حفظ، حریم و موجودیت میراث فرهنگی، هنری و علمی بیش از پیش آشکار می‌شود. با برگزاری سمینارهایی از این دست با دستاوردها از یک سو و گشایش افق‌های نوید بخش حاصل از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک به عنوان سند معتبر بین المللی و یک توافق تعهد آور از سوی دیگر می‌توان با هم اندیشی علمی سر فصل جدیدی را در توسعه همه جانبه بشری و احترام به حقوق ملت‌ها در استفاده از حقوق هسته‌ای با پرهیز از افراط، ادبیات مذاکره را جایگزین زور کرده و پیش برویم.

وی ادامه داد: امید دارم که اهداف عالی این سمینار با اتحادیه اروپا و کشورهای میهمان بیش از پیش محقق شود.
کد خبرنگار: 13023
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: