• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برنده شدن در قرعه كشی شگرد كلاهبرداری

یك كلاهبردار حرفه‌ای كه با ارسال پیامک‌ برای شهروندان با محتوی برنده شدن در قرعه كشی و فریب آن‌ها حساب شان را خالی می‌کرد توسط ماموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومي فرماندهي انتظامي استان اصفهان، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: یكی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد روز قبل پیامكی از طرف فردی ناشناس مبنی بر برنده شدن در قرعه كشی دریافت كرده و از او خواسته شده برای دریافت جایزه با شماره وی تماس برقرار کند.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: شاكی پس از تماس با آن فرد كلاهبردار، فریب خورده كه برای دریافت مبلغ جایزه به عابر بانك مراجعه و با راهنمایی‌های متهم و شگرد خاص او پس از چند ثانیه متوجه می‌شود كل موجودی حساب وی تخلیه شده است.

وی ادامه داد: پس از تكمیل ادعای شاكی تحقیقات تخصصی پلیس آغاز كه در نهایت متهم كه ساكن یكی از استان‌های دیگركشور بود شناسایی و پس از هماهنگی قضائی دستگیر شد.

رییس پلیس فتای اصفهان گفت: متهم در مواجه با مدارك و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اعتراف و همچنین به دو مورد دیگر كلاهبرداری و سرقت از حساب با همین ترفند كه در مجموع 120 میلیون ریال بود، اعتراف كرد.

مرتضوی خاطر نشان كرد: با رشد فناوری و تكنولوژی افراد شیاد و كلاهبردار نیز خود را به این ابزارها مجهز كرده و از روش‌های روز و مدرن اقدام به كلاهبرداری و سرقت می‌کنند و در این فضا كاربران نیز باید محتاط بوده و فریب وعده‌های دروغین را نخورند كه یكی از این وعده‌ها پیامک‌های كذب تحت عنوان برنده شدن در انواع قرعه كشی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: