• جمعه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-2695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرخ نژاد: کاش خودمان را به جای کشورهای عربی بگذاریم

کارگردان فیلم سفر سرخ گفت: انتخاب یک روز به نام کتابگردی در کشور ما، یک رویداد فرهنگی است که مایه افتخار ومباهات است.

حمید فرخ نژاد در آیین کتابگردی در کتابفروشی ساربوک کاشان اظهار کرد: افرادی که در کشور ما کار فرهنگی می‌کنند عاشقانی هستند که از وجود خود مایه می‌گذارند و متاسفم که ما قدردان آنها نیستیم.

وی کاشان را موزه‌ای روباز توصیف کرد و افزود: جای جای این شهر آثاری وجود دارد که می‌تواند مانند سیلک یک موزه باشد ولی متاسفانه قدر داشته‌هایمان را نمی‌دانیم اما همیشه یک سری آدم دلسوز که از وجود خویش مایه می‌گذارند فرهنگ را پیش می‌برند.

بازیگر به فیلم رنگ ارغوان تصریح کرد: جای تأسف است که در سینما بیشتر هزینه‌ها رویکرد سیاسی دارد و حتی اگر تاریخی هم است صَرف تحریف وقایع به نفع یک تفکر خاص می‌شود. یقیناً کار کتابفروشی ارزشی بیشتر از سریال‌های میلیاردی دارد که نتیجه آن تحریف تاریخ می‌شود.

این بازیگر سینما گفت:کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس با تلاش فراوان پول خرج می‌کنند تا فرهنگ را بخرند، مبالغ کلانی خرج می‌کنند تا با راه اندازی جشنواره فیلم و به واسطه حضور یک هنرمند خارجی مطرح شوند. به فرانسوی‌ها پول می‌دهند و موزه لوور احداث می‌کنند .


فرخ نژاد تاکید کرد: همه دلخوشی ما حضور انسان های فرهیخته‌ای است که با خلاقیت فردی خود، حرکت کتابگردی را در مسیر رواج فرهنگی بودن شهروندان در جامعه بنا می نهند.

وی ادامه داد:  کشوری مثل امارات متحده عربی، فقط یک سال بزرگتر از من است و ادعای فرهنگ می‌کند ای کاش خودمان را به جای کشورهای عربی بگذاریم و بتوانیم قدر داشته‌های فرهنگی خودمان را بدانیم. فرهنگ مثل اکسیژن در اطراف ماست.

فرخ نژاد افزود: فرهنگ و تمدن زنده است تا زمانی که اندیشه و خرد ورزی زنده است و نمی‌توان انکار کرد. همچنان که موسیقی ایرانی برخلاف همه نامهربانی‌های با آن همچنان بالنده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: