• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزايش شمار مبتلايان به ايدز در اصفهان

مدیر امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان به نقش پر رنگ شهرداری‌ها در موضوع پیشگیری و فرهنگ سازی اشاره کرده و گفت: در برنامه چهارم ملی پیشگیری از ایدز از شهرداری‌ها خواسته شده تا از طریق اطلاع رسانی در راستای پیشگیری از ابتلا به ایدز حركت كنند.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومي امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان، مسعود مهدویان فر با اشاره به افزایش آمار مربوط به مبتلایان به بیماری ایدز در سطح شهر اصفهان، اظهار كرد: طبق آمار مرکز بهداشت در اصفهان نیز همچون سایر کلان شهرها تعدادی افراد مبتلا به بیماری ایدز شناسایی شده، با این وجود کارشناسان تاکید دارند که آمار واقعی بیشتر از این تعداد شناسایی شده است.

وی مهم‌ترین عامل ابتلا به این بیماری در ایران و اصفهان را اعتیاد تزریقی دانست و خاطرنشان کرد: 70 درصد مبتلایان به ایدز معتادان تزریقی بوده و بر اساس آمارها ابتلا از طریق روابط جنسی پر خطر نیز در رتبه بعدی قرار دارد.

مدیر امور اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان به نقش پر رنگ شهرداری‌ها در موضوع پیشگیری و فرهنگ سازی به ویژه در موضوعات مربوط به سلامت شهروندان اشاره کرده و گفت: در برنامه چهارم ملی پیشگیری از ایدز از شهرداری‌ها خواسته شده تا از طریق اطلاع رسانی و اجرای برنامه‌های آموزش محور گام‌های موثری در راستای پیشگیری از ابتلا به ایدز برای شهروندان برداشته شود.

مهدویان فر ادامه داد: از آنجایی که ممکن است عده ای از شهروندان رغبتی به فراگیری مهارتهای پیشگیری از طریق رسانه های رسمی نداشته باشند و به نوعی دسترسی به آنها سخت باشد، شهرداری می تواند از طریق تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی در ضمن برنامه های شهری به این دسته از شهروندان دسترسی پیدا کرده و آموزش های لازم را به آنها منتقل کند.

وي خاطر نشان کرد: بهره گیری از توان و پتانسیل سازمان‌های مردم نهاد در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه همواره مدنظر بوده و در اجرای برنامه‌های مربوط به هفته ملی مبارزه با ایدز نیز از توان نیروهای خودجوش و داوطلب مردمی نیز استفاده خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: