• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک حقوقدان:

وکلا مانند روزنامه نگاران با یکدیگر همبستگی داشته باشند

یک حقوقدان و وکیل دادگستری گفت: آیا وکلا به رسالت اجتماعی خود آن گونه که باید عمل می کنند؟ وکلا باید برای اعتلای سرمایه های اجتماعی تلاش کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، محمد شریف صبح امروز (پنج‌شنبه) در همایش همبستگی وکلای ایران در اصفهان، اظهار کرد: میان یک وکیل دادگستری و یک دانشمند علوم اجتماعی یا استاد دانشگاه تفاوت است. وکلا صاحب نظران میدانی دستورالعمل های اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: وکلا میتوانند نقشی تعیین کننده در همبستگی میان ملت ایفا کنند، اما متاسفانه به این رسالت خود به درستی توجه نکرده اند. با این وجود که وکالت شغل مقدسی است و بر پایه یکی از نیازهای اساسی انسانی بنا نهاده شده است، اما آیا وکلا برای خود این وظیفه را قائل هستند که برای همبستگی ملی تلاش کنند؟

این حقوقدان گفت: لایحه سازمان نظام رسانهای که قرار بود برای روزنامه نگاران، پروانه روزنامهنگاری صادر کند با اینکه مراحل تصویب را طی می کرد، اما با همبستگی روزنامه نگاران متوقف شد. آیا وکلا نیز چنین همبستگی دارند؟ تفاوت روزنامه نگاران و وکلا این است که روزنامه نگاران قهرمانان خود را دارند، اما وکلا قهرمانان خود را ارج نمی نهند.

کد خبرنگار: 13051

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: