• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ملت:

مديران شهري مناسب‌سازی فضاهای شهری را مد نظر قرار دهند

یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با بیان اینکه نگاه جامعه به قشر توانمند معلول باید دچار تغییر شود، گفت: مناسب‌سازی فضای شهری به منظور تسهیل تردد معلولان باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

نصیر ملت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، به انتخاب 3 دسامبر (12 آذر) به عنوان روز جهانی معلولان و اهمیت توجه به مشکلات این قشر از جامعه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف مدیریت شهری اصفهان، فراهم کردن امکان زندگی مناسب برای اقشار مختلف جامعه بوده و معلولان به عنوان شهروندانی که به دلیل مشکلات معلولیت، با سختی‌هایی در زندگی خود مواجه هستند، باید از این نظر مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زندگی معلولان در شهر اصفهان با مشکلات مختلفی همراه است، افزود: بدون شک مشکلات تردد معلولان در شهر اصفهان، عدم مناسب‌سازی محل عبور آنها و همچنین مشکلات مختلف در خصوص امکانات مورد نیاز معلولان، از دغدغه‌های مهم در این زمینه به شمار می‌رود.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته، نگاه مناسبی به موضوع مناسب‌سازی فضاهای شهری در اصفهان وجود نداشته و نباید این نگاه در مدیریت آینده نیز وجود داشته باشد.

ملت با اشاره به اینکه متاسفانه امروز معلولان به دلیل مشکلاتی که در فضای شهری وجود دارد، امکان بهره‌گیری مناسب از امکانات را ندارند و باید برای این موضوع چاره‌ای جدی اندیشید، تصریح کرد: استفاده از اتوبوس‌های ویژه معلولان، مناسب‌سازی فضای مترو، پیاده‌روها، محل‌های استراحت معلولان و همچنین ساختمان‌های عمومی سطح شهر، مسئله‌ای است که مدیریت شهری باید به دنبال احقاق آن باشد.

وی اظهار کرد: نگاه ویژه به فرهنگ‌سازی به منظور توجه بیشتر دستگاه‌ها به خواسته‌های معلولان، باید در دستور کار معاونت فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان قرار گیرد تا نگاه مردم به معلولیت تغییر کند و این قشر بتوانند همچون دیگر مردم شهر اصفهان، از امکانات شهری به خوبی بهره ببرند.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان به ظرفیت‌های اصفهان در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین جنبه‌های توجه به حوزه گردشگری، نگاه صحیح و تقسیم عادلانه امکانات شهری برای اقشار مختلف بوده و مناسب‌سازی معابر سطح شهر برای معلولان اهمیت قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان در حوزه حمایت از معلولان سطح شهر اصفهان، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که مدیریت شهری در این زمینه توجهی جدی داشته باشد و دغدغه‌های معلولان را در این حوزه مرتفع سازد.

کد خبرنگار:13023

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: