• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صادقي: 9هزار معلول در استان اصفهان نیازمند شغل هستند

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه 10 درصد از معلولان کشور در استان اصفهان زندگي مي‌كنند، گفت: بیش از 9 هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند.

به گزارش خبرنگار ايسنا- منطقه اصفهان، سعید صادقی امروز (شنبه) در نشست خبري به مناسب روز جهاني معلولان اظهار کرد: در کشور در حدود یک میلیون و 200 هزار نفر معلول وجود دارد که 65 درصد آن‌ها مردان و 35 درصد زنان هستند.

وی افزود: باید به زنان معلول بیشتر اهمیت داد زیرا زنان دارای معلولیت نیازهای خاص خود را دارند و همچنین نقش مادری نیز ممكن است بر عهده آنها باشد و نیاز به حمایت‌های گسترده‌تری نسبت به مردان دارای معلولیت دارند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه 10 درصد از معلولان کشور در استان اصفهان زندگي مي‌كنند، ادامه داد: "اقدام فراگیر برای تحقق جامعه‌ای پایدار و پذیرای همه‌ی معلولان بدون قید و شرط" شعارامسال روز جهاني معلولان است که امیدواریم با تصویب هرچه سریع‌تر لایحه حمایت از حقوق معلولان تحقق يابد.

صادقی تأکید کرد: بیش از 37 درصد از معابر و ساختمان‌هاي اصفهان برای معلولان مناسب سازی نشده است و همچنین در حوزه حمل و نقل عمومی نیز کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

وی افزود: تاکنون بیش از يك هزار و 786 نفر از معلولان تحت پوشش بهزيستي استان وام اشتغال ویا کارت اشتغال دریافت کرده‌اند، علاوه بر اين شهريه دانشگاه نيز براي اين قشر پرداخت شده و در حال حاضر بیش از يك هزار معلول با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در اصفهان زندگي مي‌كنند.

صادقی با تاکید بر دغدغه اشتغال معلولان با اشاره به اينكه معلولان باید به دنبال تغییر نگرش در انتخاب اشتغال باشند، گفت: در حال حاضر بیش از 9 هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند.

هم‌چنين، ر‌‌‌‌‌‌ییس هیئت ورزش‌هاي جانبازان و معلولان استان اصفهان گفت: همت بلند معلولان باعث پیشرفت آنها شده است و معلولان استان اصفهان سکوها و افتخارات بسیاری را کسب کرده‌اند.

وی با اشاره به ساخت سالن ورزش شهید میثمی را برای معلولان گفت: اين سالن با اعتباري معادل 20 میلیارد تومان احداث شده است و استانداردهای لازم برای ورزش معلولان را دارد.

رئیس هیئت ورزش‌های معلولان و جانبازان استان اصفهان گفت: در مسابقات دو و میدانی معلولان که در کشور سوئیس برگزار شد، ایران یکی از بزرگ‌ترین کاروان‌ها را داشت و در نهایت رتبه دوم جهان را کسب کرد.

وی با بیان اینکه 16 رشته ورزشی برای مردان و 10 رشته ورزشی برای زنان معلول در استان وجود دارد، افزود: 17 تا 23 آذر مسابقات پارا آسیایی برگزار می‌شود که معلولان اصفهان نیز در آن حضور خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: