• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جامعه نيازمند فرهنگ سازی در مواجهه مردم با معلولان است

مدیرعامل انجمن آسیب دیدگان نخاعی استان اصفهان گفت: عملکرد مسئولان در مواجهه با معلولان پارادوکس دارد.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان، علیرضا نصراصفهاني در نشست خبري به مناسبت روز جهاني معلولان اظهار كرد: تنها راه حل رفع مشکلات معلولان داشتن مودت و همکاری بین مسئولان و معلولان است تا بتوانیم با پیگیری ها و تصمیم گیری های درست دغدغه های معلولان را به حداقل برسانیم.

هم‌چنين، مدیرعامل مجمع تشکل‌های معلولان استان اصفهان با اشاره بر اینکه هرساله تنها یک روز به یاد معلولان مي‌افتيم، گفت: امسال به علت افزایش تعاملات اين مجمع با بهزیستی برای بیان نقطه نظرات به جای یک روز، یک هفته برای بیان نظرات پیرامون مشکلات معلولان در نظر گرفته شده است.

غلامرضا پسته ای با گلایه از اصحاب رسانه افزود: رسانه‌ها تنها یک روز در سال به یاد معلولان می‌افتند و سپس سریع آنها و مشکلاتشان را فراموش می‌کنند در حالي كه جامعه فرهنگ سازی در مواجهه مردم با معلولان است.
 
هم‌چنين، نایب رئیس جامعه معلولان استان اصفهان گفت: ما باید کرامت انسانی را به معلولان باز گردانیم و کاری کنیم آنها دیده شوند.
 
سیدمحمد منصوری افزود: بايد شرایط موجود را به شرایط مطلوب تبدیل کنیم و راه را برای حل مسائل باز کنیم، یکی از مشکلات سر راه به تعویق افتادن تصويب لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان است که دو سال است که به مجلس رفته است اما هنوز به تصویب نرسیده است.

منصوری ادامه داد: نباید صرفا به بخشنامه ها بسنده کرد. متاسفانه تنها سه درصد حق استخدامي سازمان‌ها و ادارات به معلولان اختصاص يافته كه نشان مي دهد قانون در اين زمينه ضعف دارد. باید با کمک خیرین و بخش های خصوصی به معلولان در راستای اشتغال کمک کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: