• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سالن‌هاي سينما و تئاتر براي معلولان مناسب سازي شود

مديركل بهزيستي استان اصفهان گفت: يكي از آرزوهاي ما در اداره كل بهزيستي استان اصفهان احداث يك استخر براي معلولان است و آرزوي ديگرمان مناسب سازي سالن‌هاي سينما و تئاتر براي اين قشر است كه اميدواريم با همكاري شوراي شهر و مديريت شهري اصفهان محقق شود.

به گزارش خبرنگار ايسنا- منطقه اصفهان، سعید صادقی صبح امروز (يكشنبه) در جلسه علني شوراي شهر اصفهان اظهار كرد: بهزیستی استان یک خانواده ۳۰۰ هزار نفری است که در آن ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار، هشت هزار مربی، بالغ بر 250 مرکز توانبخشی با 16 هزار پرسنل، بیش از 173 مرکز مشاوره، ۹۰مرکز درمان اعتیاد، ۳۳مرکز مشاوره ژنتیک، پرورشگاه و سایر بخش ها وجود دارد.

وي با اشاره به اينكه در حال حاضر120 هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت حمایت بهزیستی استان قرار دارند، ادامه داد: ۶۵ درصد معلولان در استان اصفهان مرد و ۳۵ درصد زن هستند و بیش از ۶۰ درصد آن‌ها در کلان‌شهر اصفهان زندگی می کنند.

مديركل بهزيستي استان اصفهان خاطر نشان كرد: شمار قابل توجه اين معلولان به دليل عدم توجه به راه‌هاي پيشگري از معلوليت در گذشته و افزايش حوادث جاده‌اي است. بسته خدماتی مربوط به حمایت از معلولان در حوزه های معیشتی و همه آنچه نیازمند به یک زندگی است در اصفهان فراهم است اما مطلوب نیست و در اين حوزه چالش هاي زيادي وجود دارد.

صادقي گفت: يكي از آرزوهاي ما در اداره كل بهزيستي استان اصفهان احداث يك استخر براي معلولان است و آرزوي ديگرمان مناسب سازي سالن‌هاي سينما و تئاتر براي اين قشر است كه اميدواريم با همكاري شوراي شهر و مديريت شهري اصفهان محقق شود.

كد خبرنگار: 13023

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: